Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5735
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Marsz po wolność

Czwartek, 1 czerwca 2023, 11:22
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Marsz po wolność
Fot. użyczone
4 czerwca, W związku z ważną, historyczną, podwójną rocznicą w Wałbrzychu odbędzie się bezpartyjna, pozarządowa, obywatelska manifestacja w obronie Rzeczypospolitej Polskiej.

Jej celem jest mobilizacja społeczeństwa do czynnej aktywności w nadchodzącej kampanii i wywarcie nacisku na Komitety Centralne partii, zderzając ich z problemami które rzeczywiście trapią Polaków.

Początkowo w Wałbrzychu została zgłoszona manifestacja, która miała na celu rozpowszechnienie idei iż Marsz tego dnia powinien odbyć się nie tylko w Warszawie. Jednakże zaangażowanie samorządów w ideę 'darmowego' transportu na Marsz Warszawski, zmusiła mnie do rozszerzenia tej inicjatywy.

Dlatego tuż po spotkaniu z Rodakami na Placu Magistrackim w Wałbrzychu, o godzinie 14, ja, bezpartyjny obywatel, w towarzystwie zagranicznej (brytyjsko-niemiecko-tureckiej) ekipy filmowej, ruszam pieszo w kierunku Warszawy. Celem tego przedsięwzięcia jest spotkanie z Rodakami, oraz samorządowcami. W ten sposób pomogę wszystkim, przez 20 dni marszu postawić krok w tym samym marszu. Marszu który na trasie ma zebrać transparenty i dostarczyć je przed sejm. Z myślą że każdy polityk zasługuje na przynajmniej jeden transparent, akcja kończąc się w Warszawie rozpocznie 'Narodowy Protest', zapraszając do tego by protestowanie i obrona wolności stała się metodą spędzenia urlopu. W ten sposób uda się ożywić debatę publiczną w okresie, który tradycyjnie służy temu by taką debatę uśpić.

Od strony ideologicznej, wierzę, po setkach rozmów z Rodakami, że winna naszej dramatycznej sytuacji jest sama konstrukcja systemu, a ja, śledząc ten temat od wielu lat, jestem w stanie przełożyć 'partyjną nowomowę' na język zwykłych Polaków. Nie jestem jednak naiwny i wiem, że pojedynczy człowiek znikąd nie jest w stanie zmienić systemu, Dlatego zwracam się z prośbą do czwartej władzy o pomoc w mobilizacji w naszej wspólnej sprawie. Z tą samą prośbą z którą zwróciłem się do samorządowców na całej trasie i pozwolę sobie zaznaczyć że ich odzew, oraz chęć pomocy mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Jednocześnie szczerze zapraszam, Was dziennikarzy, obywateli, Rodaków do spotkania. Jestem uczciwym człowiekiem i wiem że rozwiązania które proponuje, wymagają prawdziwej konsultacji społecznej, gdyż tylko razem, w gronie specjalistów jesteśmy w stanie stworzyć Nasz Obywatelski Program... który w mojej opinii jest naszym obowiązkiem, w kraju który od kilku dni, Z decyzji prezydenta III Rzeczypospolitej przestał być demokracją.

Do zobaczenia na trasie
Leon Gniewomir Sawicki
Organizator akcji "Marsz po Wolność"

Twoja reakcja na artykuł?

38
49%
Cieszy
23
29%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
4
5%
Złości
10
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group