Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mateusz Janik startuje w Mistrzostwach Europy w biathlonie

Wiadomości: Europa
Piątek, 22 lutego 2019, 14:49
Aktualizacja: 14:51
Autor: PAW
Krasimir Anew wywalczył upragniony tytuł mistrza Europy w biegu indywidualnym.

Z Polaków najlepiej wypadł Mateusz Janik, który zajął 41. miejsce. Zawodnik AZS AWF Wrocław zebrał cztery karne minuty podczas dwóch pierwszych strzelań, w drugiej części rywalizacji był już bezbłędny, ale nie udało mu się przedłużyć serii startów z miejscami w pierwszej czterdziestce Pucharu IBU.

Drugiego dnia Mistrzostw Europy zaplanowano biegi mieszane. W supermikście złoty medal wywalczyli Jewgienia Pawłowa i Dmitrij Małyszko. Nasz zespół do ostatniego strzelania znajdował się w ścisłej czołówce, ale po karnej rundzie spadł na czternaste miejsce. Polskę reprezentowała para Magdalena Gwizdoń-Mateusz Janik. Nasi reprezentanci podczas zawodów Pucharu IBU w Lenzerheide wywalczyli w tej konkurencji piąte miejsce. Bardzo długo zapowiadało się na powtórkę. Po pierwszej zmianie Magdaleny Gwizdoń Polska znajdowała się na czwartym miejscu. Mateusz Janik przez chwilę znajdował się na medalowej pozycji, ale po trzech pudłach w stójce spadł na siódme miejsce. Na półmetku nasz zespół tracił do liderów tylko nieco powyżej pół minuty.

Niestety druga część rywalizacji nie była już tak udana. Mimo tego, że Gwizdoń biegała karną rundę po stójce wciąż, polska para wciąż znajdowała się w grze o wysokie lokaty. Na ostatnie strzelanie Mateusz Janik wbiegł jako szósty. Cztery pudła i konieczność pokonywania karnej rundy spowodowała, że Polak momentalnie osunął się na czternaste miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~żul 23-02-2019 12:29
Janik,Szczurek, wcześniej Pływaczyk-przygnębiające postacie polskiego biathlonu,parszywe owce polskiego sportu...
~T34 23-02-2019 14:20
I co 60 będzie ?
~Bth 25-02-2019 21:22
"Tradycyjnie w walce o miano najlepszych biathlonistów Starego Kontynentu nie bierze udziału prawie nikt z czołówki Pucharu Świata. Przerwę zawodnicy wykorzystują na przygotowania do mistrzostw globu, które w tym roku odbędą się 7-17 marca w szwedzkim Oestersund." - to mówi wszystko o poziomie naszych biathlonistów...
~żul 26-02-2019 21:34
Lekkoatleta chcący startować w ME musi osiągnąć określone minimum.Biathloniści są regularnie dublowani i regularnie występują w najważniejszych zawodach.Czysta paranoja +pieniądze podatników!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group