Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2263
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Memoriał Daniela Karwali stał na wysokim poziomie

Sobota, 7 sierpnia 2010, 13:42
Aktualizacja: 19:28
Autor: red
Szczawno-Zdrój: Memoriał Daniela Karwali stał na wysokim poziomie
Nasi tenisiści triumfowali w grze pojedynczej
Fot. użyczone
Dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się zmagania w Memoriale Daniela Karwaliw tenisie ziemnym, który odbył się w dniach 2–5 sierpnia.

Turniej w poprzednich latach uzyskał bardzo dobre oceny od sędziów i zawodników i dlatego Polski Związek Tenisowy na rok bieżący przyznał turniejowi najwyższą rangę – SUPER SERII. Wśród turniejów tenisowych w Polsce wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski, a na Dolnym Śląsku to turniej najwyższej rangi. Zawody miały wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy były obsługiwane przez spółkę SET-POINT, która zapewniła wyniki na żywo w internecie wraz ze statystykami poszczególnych spotkań. Sponsorem głównym imprezy była firma ISOSTAR.

Memoriał Daniela Karwali zakończył się bardzo dużym sukcesem sportowym reprezentantów MKS Szczawno-Zdrój. W turnieju dziewcząt jedyna reprezentantka MKS-u Aleksandra Rojek, choć odpadła w pierwszej rundzie imprezy, to przegrała jak się później okazało z triumfatorką całego turnieju - Patrycją Polańską z Piotrkowa Trybunalskiego. Rojek urwała zwyciężczyni najwięcej gemów.

W turnieju chłopców prym wiedli nasi reprezentanci: Karol Duś i Janusz Kuriata, którzy zagrali między sobą w finale turnieju. Ostatecznie triumfował Duś 6-4, 6-1. Jakby tego było mało, to nasi dobrze również zagrali w deblu, bo Karol Duś grający w parze z Pawłem Kozicą z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał w finale imprezy pokonując Janusza Kuriatę (MKS) i Krzysztofa Ładysza z Wrocławia.

Sukcesy zawodników z uzdrowiska to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w Bytomiu. Tam Karol Duś rozstawiony będzie z numerem 6, a Janusz Kuriata z 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group