Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4295
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Wałbrzych: Michał Dworczyk wiceministrem

Czwartek, 2 marca 2017, 8:03
Aktualizacja: Niedziela, 5 marca 2017, 9:11
Autor: red
Kraj/Wałbrzych: Michał Dworczyk wiceministrem
Fot. użyczone
Poseł PiS Michał Dworczyk, reprezentujący w Sejmie RP okręg wałbrzyski, powołany został 1 marca 2017 roku przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza na stanowisko wiceministra Obrony Narodowej.

W Ministerstwie odpowiadać będzie za tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej – nowego rodzaju sił zbrojnych, powołanego 1 stycznia 2017.

Michał Dworczyk ma 42 lata, ukończył studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do Szkoły Podchorążych Rezerwy w Zegrzu. Odbył służbę w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej im. T. Kościuszki.

Jako poseł na Sejm RP i członek Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości był członkiem Komisji Obrony Narodowej, posłem sprawozdawcą ustawy powołującej Wojska Obrony Terytorialnej. Przewodniczył także pracom
sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Polsko – Ukraińskiej Parlamentarnej Grupie Bilateralnej.

Przez wiele lat Michał Dworczyk był instruktorem i członkiem władz naczelnych Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W ramach działalności w organizacjach pozarządowych m.in. stworzył i koordynował ogólnopolskie projekty „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz „Strażnicy Narodowej Pamięci”, w ramach którego powstaje największy polski cmentarz Żołnierzy Września 1939 roku na Ukrainie.

Michał Dworczyk pełnił funkcję Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów – Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006–2007, a następnie w latach 2008–2010 był doradcą Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Jest współautorem ustawy „Karta Polaka”, autorem ustawy ustanawiającej nowe państwowe odznaczenie – Krzyż Wschodni oraz uchwały Sejmu RP ustanawiającej święto: „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej”.

W 2015 roku Michał Dworczyk jako lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP w okręgu wałbrzyskim uzyskał blisko 25 tysięcy głosów, co jest najlepszym wynikiem kandydata PiS w historii okręgu wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group