Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2210
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych za nami

Poniedziałek, 3 marca 2014, 15:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 marca 2014, 16:08
Autor: red.
Wałbrzych: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych za nami
Fot. Robert Bajek
W dniach 1 i 2 marca w Hali Lekkoatletycznej przy ulicy Chopina w Wałbrzychu odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów „Cat Club Wrocław”.

Do udziału w wystawie zgłoszono prawie 230 kotów, należących do blisko 30 ras. Jako że była to wystawa międzynarodowa, w zmaganiach udział wzięły również koty zza granicy. Zwierzęta oceniane były przez międzynarodowy skład sędziowski. W wystawie udział mogły wziąć tylko te koty, które ukończyły 4 miesiące. Przed rozpoczęciem wystawy zwierzęta musiały przejść kontrolę weterynaryjną. Oprócz zmagań w obrębie danej rasy i grupy wybierano również najlepszego kota całej wystawy. Dodatkowo w sobotę 1 marca odbył się specjalny pokaz kotów rasy Maine Coon, a 2 marca pokaz kotów egzotycznych i perskich.

Podczas wystawy na zorganizowanych stoiskach handlowych można było kupić wszystko to, co jest potrzebne posiadaczowi kota. Były klatki transportowe, posłania, legowiska, zabawki, ubranka, akcesoria i środki do pielęgnacji czworonogów, smycze, obroże, różnego rodzaju karmy, oraz fachowa literatura dla właścicieli i hodowców kotów.

Fotorelacja sobota: TUTAJ

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group