Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Międzynarodowe zapasy

Wtorek, 24 listopada 2020, 10:29
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Międzynarodowe zapasy
Fot. organizatorzy
Ogromne sportowe emocje, czyli Heros Lady Open w zapasach kobiet, już w tym tygodniu w Boguszowie–Gorcach.

Tegoroczna, 15 już edycja tego międzynarodowego turnieju odbędzie się w dniach 27-29 listopada i będzie połączona z dodatkową imprezą - Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, którego współorganizatorem jest Polski Związek Zapaśniczy.
Turniej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Zawody, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędą się w hali sportowej przy ul. Waryńskiego 10 w Boguszowie-Gorcach. Zawodniczki walczyć będą tradycyjnie w 3 grupach wiekowych - juniorki/seniorki, juniorki młodsze oraz młodziczki, w każdej z nich będzie po 10 kategorii wagowych.

W piątek 27 listopada odbędzie się ważenie zawodniczek. 28 listopada, w sobotę - o 9 rano zaplanowane jest uroczyste otwarcie, a po nim na 3 matach rozpoczną się walki eliminacyjne. Pojedynki o trzecie miejsca odbędą się prawdopodobnie jeszcze w sobotę w godzinach popołudniowych. Walki finałowe o złote medale rozegrane zostaną w niedzielę 29 listopada. Start również o godzinie 9 rano.

Impreza, zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, odbędzie się bez udziału publiczności, jednak podobnie jak w poprzednich edycjach - cały turniej będziemy transmitować na żywo w Internecie. Linki do transmisji video oraz wyników na żywo będą dostępne na stronach: sportzona.pl i herosladyopen.pl.

W ubiegłym roku, podczas poprzedniej - rekordowej edycji Heros Lady Open w Boguszowie-Gorcach - w ciągu dwóch dni, na 4 matach - 366 zawodniczek z 15 państw stoczyło łącznie 609 pojedynków. Na 366 uczestniczek około 200 było z zagranicy.

W tym roku, z powodu pandemii - jak można się spodziewać - impreza będzie dużo skromniejsza pod względem ilości ekip zagranicznych. Swój udział zapowiedziały Chorwacja, Czechy i Włochy, a kilka krajów podejmie decyzję w ostatniej chwili. Polskie kadry narodowe z powodu koronawirusa również musiały zmienić swoje plany szkoleniowe, seniorki aktualnie przygotowują się do Pucharu Świata, zatem zabraknie na pewno tym razem najlepszych polskich seniorek. W obecnej sytuacji liczymy więc na udział około 120 zapaśniczek z kilku państw i kilkunastu polskich klubów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group