Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2716
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzynarodowo na zawodach pływackich w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 24 września 2009, 12:26
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 14:53
Autor: ft
Fot. mswiezy
W I Międzynarodowych Mistrzostwach Świebodzic w Pływaniu obok gospodarzy wystartowała niemiecka ekipa SV Waldbrol. Zawody zorganizowano przy okazji 730–lecia nadania Świebodzicom praw miejskich.

Rywalizowano na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym oraz w sztafetach 4X50 metrów stylem dowolnym i zmiennym. W sztafetach kobiet podwójnie wygrały zawodniczki Rekina w składzie Agata Wlaźlak, Agnieszka Gajdowska, Dominika Sasin i Karolina Wizimirska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się także zawodnicy ze Świebodzic: Bartosz Kościelniak, Przemysław Bloch, Maciej Bloch i Artur Stankiewicz.

Na 50 metrów stylem grzbietowym kobiet najszybciej do mety dopłynęła reprezentantka Niemiec Katharina Nowiko. Wśród panów zwyciężył Artur Stankiewicz z Rekina Świebodzice. Na dystansie 50 stylem klasycznym lepsi byli goście z SV Waldbrol. Sarah Musel wygrała kategorię kobiet, a Dennis Fisher kategorię mężczyzn.

Na 50 metrów stylem motylkowym pań triumfowała Dominika Sasin reprezentująca barwy Rekina Świebodzice. Wśród panów najszybszy na finiszu był Bartosz Kościelniak z tego samego klubu. Na 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn najlepszy okazał się Niemiec Leonard-Leif Kliesch.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group