Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzynarodowo w OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 31 marca 2012, 7:38
Aktualizacja: 7:38
Autor: red
Fot. OSK Wałbrzych
W ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Wałbrzychu w OSK gościła młodzież z Danii, Francji, Niemiec, Turcji i Polski. Młodzi licealiści wraz ze swoimi opiekunami podsumowywali przeprowadzone wcześniej ankiety dotyczące migracji i ewaluacji programu.

Zagraniczni goście przebywali w Wałbrzychu od 21 do 28 marca w ramach realizacji programu Comenius ,,Uczenie się na całe życie". Partnerami unijnego projektu są Niemcy, Dania i Francja i to właśnie te kraje odwiedzi wałbrzyska młodzież, realizując zadania projektu ,,Migracja w Europie - społeczeństwo, natura oraz wizja naszej przyszłości".

Celem programu Comenius jest m.in. rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości, ale także i pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego oraz - co równie ważne - zachęcanie do nauki języków obcych.

Podczas pobytu w Wałbrzychu zagraniczna młodzież zwiedziła m.in. Zamek Książ i Osówkę. Uczestniczyła również w wydarzeniach zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 1, a dotyczących tematyki projektu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group