Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2667
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Rybnica Leśna: Miejsca pracy, czy ochrona środowiska?

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 6:50
Aktualizacja: 12:11
Autor: opr. PAW
REGION, Rybnica Leśna: Miejsca pracy, czy ochrona środowiska?
Fot. użyczone
Nie tak dawno Rada Dialogu Społecznego wydała stanowisko, w którym uznała dalszą działalność Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej za potrzebną i uzasadnioną.

Dokument podpisali m.in. wojewoda dolnośląski, marszałek województwa oraz liderzy organizacji związkowych i pracodawców.
- Prezydium Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego wyraża stanowisko, że dalsza działalność kamieniołomu w Rybnicy Leśnej, będącego źródłem materiału skalnego koniecznego do budowy dróg i kolei w Polsce, jest jak najbardziej uzasadniona - czytamy w dokumencie, pod którym podpisali się m.in.: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Cezary Przybylski, przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność Kazimierz Kimso, kanclerz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club Marek Woron, wiceprezes Związku Pracodawców Dolnego Śląska Andrzej Kalisz oraz przedstawiciele innych organizacji związkowych i pracodawców.

Rada podkreśliła, że pozbawienie dotkniętego bezrobociem regionu wałbrzyskiego kolejnych miejsc pracy może przynieść wymierną utratę korzyści. A kopalnia wpływa na rozwój gospodarczy nie tylko regionu. Swoje zdanie wyraża również prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Rozmawiałem z burmistrzem Mieroszowa Marcinem Raczyńskim na temat dalszego funkcjonowania kopalni – mówi Szełemej. – Ścierają się różne poglądy. Środowiska pracownicze mają swoje argumenty, a środowiska ekologiczne mają swoje. Staram się zachować wyważoną postawę, ale decyzja środowiskowa zależy od burmistrza Mieroszowa. Nie jesteśmy w tym sporze stroną. Dworzec Wałbrzych Główny jest punktem przeładunkowym, odbywa się po naszych drogach transport, ale uciążliwości z tym związane są znacznie mniejsze niż przed laty. To są miejsca pracy dla blisko 100 osób i dlatego trzeba brać to pod uwagę.

Członkowie Rady podkreślają: - Zaprzestanie wydobycia nie miałoby istotnego wpływu na środowisko naturalne, które przez dziesiątki lat przystosowało się do współistnienia na tym obszarze z zakładem wydobywczym - napisali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group