Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015

Poniedziałek, 1 września 2014, 18:19
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2014, 10:35
Autor: red.
Wałbrzych: Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu, w którego skład wchodzą: II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja i Publiczne Gimnazjum nr 13, odbyła się uroczysta miejska akademia rozpoczynająca rok szkolny 2014/2015. Hasłem przewodnim były słowa Jana Pawła II: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali".

Spotkania uczniów liceum i gimnazjum z wychowawcami w klasach rozpoczęły się już o godzinie 8.00, natomiast uroczysta akademia zaczęła się o godzinie 12.00. Udział w niej wzięli wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych, szkół i uczelni, a także związkowcy i oczywiście młodzież.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przybyłych gości powitał dyrektor ZS nr 2 - Robert Wróbel. Następnie głos zabrał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który przypomniał zebranym o wielu inwestycjach, jakie zostały poczynione w miejskich placówkach oświatowych. Prezydent przedstawił też dalsze plany związane z remontami, modernizacją i funkcjonowaniem szkół w Wałbrzychu, a także oczekiwania, jakie ma w stosunku do dyrektorów szkół, grona pedagogicznego i uczniów.

- Kończy się miły i sympatyczny okres wakacji i zaczynamy nowy czas, który nie będzie tylko czasem intensywnej nauki, ale będzie to również czas przeżywania dobrych emocji, spotkań, przeżywania życia w sposób wyjątkowy. Jest to dobry moment, żeby bardzo syntetycznie powiedzieć, co w systemie oświaty w Wałbrzychu zdarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy, ale jeszcze ważniejsze jest to, żebyśmy sobie powiedzieli do czego zmierzamy, co będziemy starali się wspólnie osiągnąć. My ze swojej strony jako władze samorządowe będziemy robili wszystko, żeby te ambitne cele osiągnąć - powiedział Roman Szełemej.

Życzenia udanego roku szkolnego 2014/2015 nauczycielom i uczniom złożyli wałbrzyscy parlamentarzyści: Posłanki na Sejm RP - Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz Senator RP Wiesław Kilian. Akademia była też znakomitą okazją do przyznania nauczycielom nominacji i awansów. Uroczystość zakończył program artystyczny, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group