Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3252
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mieroszów chce usprawnić transport turystyczny z Czechami

Piątek, 15 marca 2019, 7:48
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mieroszów chce usprawnić transport turystyczny z Czechami
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Mieroszowie z inicjatywy Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami polskich i czeskich władz samorządowych w sprawie usprawnienia transportu turystycznego pomiędzy Mieroszowem a Teplicami.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Wałbrzyski Pan Krzysztof Kwiatkowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Pan Stanisław Skrzyniarz, Starostka Dana Cahová z Adršpachu, Starostka Blanka Fichtnerová z Teplic nad Metuji a także Starosta Pavel Hečko z Mezimesti.

Podczas spotkania podjęto decyzję o tym, że w okresie maj - wrzesień zostanie uruchomiona komunikacja kolejowa (w 2019 roku - trzy pociągi) pomiędzy partnerskimi miastami w celu zmniejszenia natężenia ruchu przede wszystkim na ulicy Kwiatowej, która jest drogą dojazdową do m.in. Skalnego Miasta oraz innych atrakcji turystycznych w obrębie pogranicza Polsko-Czeskiego. Powiat Wałbrzyski zaoferował pomoc w organizacji miejsc parkingowych w okolicy ul. Dworcowej w Mieroszowie. Ponadto prowadzone są rozmowy na temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Adrspah - Mieroszów w 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group