Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 1706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów chce usprawnić transport turystyczny z Czechami

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Piątek, 15 marca 2019, 7:48
Autor: red
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Mieroszowie z inicjatywy Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami polskich i czeskich władz samorządowych w sprawie usprawnienia transportu turystycznego pomiędzy Mieroszowem a Teplicami.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Wałbrzyski Pan Krzysztof Kwiatkowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Pan Stanisław Skrzyniarz, Starostka Dana Cahová z Adršpachu, Starostka Blanka Fichtnerová z Teplic nad Metuji a także Starosta Pavel Hečko z Mezimesti.

Podczas spotkania podjęto decyzję o tym, że w okresie maj - wrzesień zostanie uruchomiona komunikacja kolejowa (w 2019 roku - trzy pociągi) pomiędzy partnerskimi miastami w celu zmniejszenia natężenia ruchu przede wszystkim na ulicy Kwiatowej, która jest drogą dojazdową do m.in. Skalnego Miasta oraz innych atrakcji turystycznych w obrębie pogranicza Polsko-Czeskiego. Powiat Wałbrzyski zaoferował pomoc w organizacji miejsc parkingowych w okolicy ul. Dworcowej w Mieroszowie. Ponadto prowadzone są rozmowy na temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Adrspah - Mieroszów w 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~.... 15-03-2019 9:37
To spotkanie megalomanów. Decyzje o transporcie kolejowym nie zapadają na takich spotkaniach; co najwyżej mogą to opić kilkoma kuflami piwa "u Szwejka" (na zapleczu urzędu gminy w Mezimesti).
~Moherowy Pisior 15-03-2019 11:30
Polskie Linie Kolejowe w końcu zgodziły się na dopuszczenie konkurencji z innych krajów do przewozów po polskich torach. Tak więc przygraniczne samorządy jak najbardziej mogą się porozumieć, by Czesi uruchomili połączenie kolejowe do Mieroszowa. Od dłuższego czasu sprzedają zresztą bilety w taryfie IREDO ze stacją Meziměstí - Mieroszów. Na KD nie ma co za bardzo liczyć, te parę kursów w sobotę i niedzielę nie wystarcza. Potrzebne jest codzienne skomunikowanie Mieroszowa z Meziměstí.
~Xxx 15-03-2019 18:46
Połączenia kolejowe to raczej kompetencje Marszałka województwa A nie gminy czy powiatu. Muszą pojechać z tym do Wrocławia.
~:)) 15-03-2019 22:54
Z Mieroszowa do Mezimesti jeździ się tylko po piwo; najlepiej rowerem. Odległości są niewielkie i czekanie na pociąg jest zbędne.
~EDEK 16-03-2019 8:22
Mieroszów gmina cudów. Niech najpierw sobie poradzą z mistrzami parkowania. Jak widać nowy burmistrz nie potrafi sobie z tym poradzić. Może niech zrobi sobie zdjęcie przy źle zaparkowanych samochodach i wyśle do mediów bo ostatnio piszą oni zwłaszcza o Mieroszowie. Niezły pijar.
~bolo 26-03-2019 18:41
Na tak małe odległosci po co komu pociag , ludzie auta mają i dojadą gdzie chcą , a nie od staci do stacji a póżniej but

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group