Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2902
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Mieroszów poza WZWiK

Niedziela, 2 stycznia 2011, 9:10
Aktualizacja: 18:19
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Mieroszów poza WZWiK
Stefanos Ewangielu, szef WZWiK, może czuć się usatysfakcjonowany tym, że z WZWiK wystąpiła tylko gmina Mieroszów
Fot. red
W ubiegłym roku trzy gminy: Mieroszów, Czarny Bór i Stare Bogaczowice, podjęły decyzje o wystąpieniu z Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Teraz przy tym stanowisku pozostała jedynie gmina Mieroszów.

Ubiegłoroczne decyzja miała uprawomocnić się po roku. Teraz, wraz z końcem 2010 roku, przyszła kolei na podjęcie ostatecznych rozstrzygnięć. I w Mieroszowie Rada Gminy uznała, że lepszym rozwiązaniem będzie wyjście z WZWiK niż dalsza przynależność do tej organizacji. Tak więc od nowego roku Mieroszów sam powinien dbać o dostarczanie wody swoim mieszkańcom. Ale już są z tym problemy, bo zdaniem samorządowców z Mieroszowa, WZWiK nie dopełniło formalności i cała dokumentacja, dotycząca doprowadzania wody, nadal znajduje się w WZWiK.

Pozostałe dwie gminy, a więc Stare Bogaczowice i Czarny Bór postanowiły, że na razie ze związku wodociągów nie wyjdą. Wójtowie obu gmin liczą zapewne, że WZWiK wreszcie zacznie inwestować w infrastrukturę także na terenie ich gmin. Dotychczas główny zarzut stawiany WZWiK dotyczył właśnie tego, że większość inwestycji jest prowadzona w Wałbrzychu, a tylko w sporadycznych sytuacjach korzystają na inwestycjach inne gminy powiatu wałbrzyskiego należące do WZWiK.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group