Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów poza WZWiK

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Niedziela, 2 stycznia 2011, 9:10
Aktualizacja: 18:19
Autor: PAW
Stefanos Ewangielu, szef WZWiK, może czuć się usatysfakcjonowany tym, że z WZWiK wystąpiła tylko gmina Mieroszów
Fot. red
W ubiegłym roku trzy gminy: Mieroszów, Czarny Bór i Stare Bogaczowice, podjęły decyzje o wystąpieniu z Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Teraz przy tym stanowisku pozostała jedynie gmina Mieroszów.

Ubiegłoroczne decyzja miała uprawomocnić się po roku. Teraz, wraz z końcem 2010 roku, przyszła kolei na podjęcie ostatecznych rozstrzygnięć. I w Mieroszowie Rada Gminy uznała, że lepszym rozwiązaniem będzie wyjście z WZWiK niż dalsza przynależność do tej organizacji. Tak więc od nowego roku Mieroszów sam powinien dbać o dostarczanie wody swoim mieszkańcom. Ale już są z tym problemy, bo zdaniem samorządowców z Mieroszowa, WZWiK nie dopełniło formalności i cała dokumentacja, dotycząca doprowadzania wody, nadal znajduje się w WZWiK.

Pozostałe dwie gminy, a więc Stare Bogaczowice i Czarny Bór postanowiły, że na razie ze związku wodociągów nie wyjdą. Wójtowie obu gmin liczą zapewne, że WZWiK wreszcie zacznie inwestować w infrastrukturę także na terenie ich gmin. Dotychczas główny zarzut stawiany WZWiK dotyczył właśnie tego, że większość inwestycji jest prowadzona w Wałbrzychu, a tylko w sporadycznych sytuacjach korzystają na inwestycjach inne gminy powiatu wałbrzyskiego należące do WZWiK.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~olo 2-01-2011 9:34
Wałbrzych ma najdroższą wodę a mieszkańcy uradowany tym faktem wybrali prezesa Stefanos Ewangielu Radnym miasta . POgratulować głuPOty
~ 2-01-2011 10:43
Nie mamy najdroższej wody, może nie jest tania ale jednak.. Nie mamy w W-chu zbiorników, woda jest pompowana 20 km po terenie, który jest terenem górzystym, to kosztuje..
~ktoś 2-01-2011 21:55
O szkodach górniczych i prowdzonych inwestycjach za ok 70 mln Euro nie wspomnę
~ 4-01-2011 11:08
Do Wałbrzycha woda trafia min. z Marciszowa, Gorzeszowa. Pośrednio również z Czarnego Boru oraz wielu studni głębinowych zasilających mniejsze osiedla i miejscowości w okolicach Wałbrzycha. Mamy taki teren a nie inny i to niestety kosztuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group