Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mieroszowski las edukacyjny otwarty

Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 9:39
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mieroszowski las edukacyjny otwarty
Fot. użyczone
W środę 12 czerwca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie wraz z partnerami dokonał inauguracyjnego otwarcia ogrodu edukacyjnego „Co w lesie piszczy?” sfinansowanego z Funduszu Toyoty.

To pierwszy z czterech zrealizowanych w tym roku projektów w ramach IX edycji „Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”. Jego założeniem było zagospodarowanie terenu należącego do Ośrodka Pomocy Społecznej, zlokalizowanego za budynkiem dawnego gimnazjum, na którym powstał skrawek lasu ukazujący życie zwierząt i roślin z bliska. Wyznaczony obszar został zaaranżowany w postaci lasu edukacyjnego. Głównym materiałem wykorzystanym do budowy było drewno, z którego wykonano między innymi: mrowisko, kretowisko, lisią norę, domki dla owadów, karmniki, stół i siedziska z pni, zegar słoneczny, tropy na plastrach drewna, rzeźby przedstawiające zwierzęta i owoce leśne oraz tabliczki informacyjne. Wartość projektu wyniosła 26 tys. zł z czego dotacja z Funduszu Toyoty to blisko 20 tys. zł.

Projekt został zrealizowany przy współudziale wolontariuszy, w tym pracowników firmy Toyota Motor Manufacturing Poland, uczniów z Zespołu Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie oraz wielu partnerów. Jego odbiorcami są dzieci ze szkół, przedszkoli oraz cała społeczność lokalna.
- To pierwszy tego typu projekt edukacyjny realizowany w okolicy. Każdy chętny może zobaczyć na własne oczy efekty naszej wspólnej pracy. W lesie edukacyjnym będą odbywać się również dedykowane zajęcia dla grup zorganizowanych . Chcemy pokazać dzieciom z bliska, co kryje w sobie las i że jest on domem dla zwierząt i roślin. Wierzymy, że stworzenie tego ogrodu przyczyni się do aktywnego spędzania czasu wolnego na łonie natury rodzin z dziećmi, z korzyścią dla przyrody, która nas otacza i nas samych - podsumowała inicjatywę Marta Jaroszewska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group