Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2794
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mieszkaniec Wałbrzycha na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry na drodze

Wtorek, 26 września 2017, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
REGION: Mieszkaniec Wałbrzycha na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry na drodze
Fot. KPP Świdnica
Przed kilkoma dniami, na terenie gminy Świdnica, policjanci Posterunku Policji w Słotwinie zatrzymali do kontroli kierowcę będącego najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy, co zostanie jeszcze zweryfikowane w wyniku badań krwi.

W jednej z miejscowości na terenie gminy Świdnica, policjanci Posterunku Policji w Słotwinie zauważyli kierującego pojazdem marki Mercedes, który na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry na drodze. Niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli przypuszczając, iż kierujący jest pod wpływem alkoholu.

38-letni kierowca, mieszkaniec Wałbrzycha, okazał się jednak trzeźwy, choć jego zachowanie wskazywało, iż jest pod wpływem jakiegoś środka. Kolejne ustalenia, w tym oświadczenie mężczyzny, pozwoliły na stwierdzenie, iż znajduje się on najprawdopodobniej pod wyraźnym wpływem amfetaminy. Aby dokonać ostatecznej weryfikacji, w toku dalszych czynności wymienionemu pobrano krew do badań.

Przy zatrzymanym ujawniono także woreczek z białym proszkiem, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się iż, zabezpieczona substancja to amfetamina. Ponadto w toku czynności procesowych z 38-latkiem w trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli jedną sztukę krzewu konopi indyjskiej. Roślina zostanie poddana dokładnym badaniom laboratoryjnym.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd. Zatrzymany odpowie za posiadanie narkotyków, a także za prowadzenie pod wpływem środka odurzającego, jeśli wyniki badań krwi będą pozytywne.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group