Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4303
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Mikołaj odwiedził gminę Walim

Środa, 7 grudnia 2011, 12:20
Aktualizacja: 16:10
Autor: opr. PAW
REGION, Walim: Mikołaj odwiedził gminę Walim
Fot. UG w Walimiu
Święty Mikołaj gościł w m.in. w Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Gminnej Bibliotece Publicznej, Urzędzie Gminy Walim, Zespole Szkół w Walimiu, świetlicach wiejskich w Zagórzu Śląskim, Niedźwiedzicy, Glinnie, Olszyńcu.

Po odwiedzinach Świętego Mikołaja w CKiT w Walimiu dzieci mogły zagrać kinet-em do konsoli X-box 360 zakupionym przez CKiT w Walimiu.

Już po raz drugi CSiR w Walimiu zorganizowało Mikołaja na sportowo. Impreza miała charakter promujący zdrowy styl życia poprzez uprawianie sportu. Na spotkanie zaproszeni zostali specjalni goście - Waldemar Kulaszewicz (przedstawiciel sekcji MTB Walim) zachęcał do uprawiania jazdy rowerem górskim. Opowiadał o sukcesach grupy MTB Walim oraz o planach na zbliżający się sezon wyścigów górskich. Drugim gościem był Paweł Kwiatkowski z Wałbrzycha. Ratownik oraz zawodnik biorący czynny udział w zawodach pływackich organizowanych w całym kraju. Oba wystąpienia uzupełnione były pokazem slajdów. Kierownik CSiR zaprezentował przyrząd wioślarski CONCEPT2, na którym swoich sił mogli spróbować uczniowie gimnazjum. Najmłodsi wzięli udział w prostszych konkurencjach sportowych. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę (piłkę lub czapeczkę sportową).

I wreszcie najbardziej oczekiwany moment, to przybycie prawdziwego świętego Mikołaja. Tym razem do Hali CSiR Mikołaj przybył wraz z pomocnikiem. Wjechali na rowerze górskim i hulajnodze. Radości wszystkich oczekujących nie było końca, kiedy Mikołaje zaczęli rozdawać prezenty. Każdy z uczestników otrzymał czekoladowego wafelka, niektórym (szczególnie tym starszym) przypadł wafelek i rózga. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem, bo do następnego spotkania trzeba będzie trochę zaczekać i pewnie wszystkim pozostaje wierzyć w to, że prawdziwy Mikołaj znowu odwiedzi nas za rok.

Święty odwiedził również Urząd Gminy w Walimiu. W świetlicy wiejskiej w Zagórzu Śląskim paczki otrzymało ponad 60 dzieci. Na prezenty zostały przeznaczone pieniądze z Balu Andrzejkowego.

Źródło: www.walim.pl

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group