Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 2465
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mikołaj w powiatowych placówkach opiekuńczych

Sobota, 27 grudnia 2014, 7:44
Aktualizacja: Niedziela, 28 grudnia 2014, 7:19
Autor: opr.red.
Region: Mikołaj w powiatowych placówkach opiekuńczych
Jedlina–Zdrój
Fot. użyczone
Ponad sto paczek świątecznych przekazali 23 grudnia przedstawiciele Powiatu Wałbrzyskiego wychowankom Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej Dom Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle oraz Domu Dziecka w Jedlinie–Zdroju.

Boże Narodzenie to w Polsce święta rodzinne. W tym okresie staramy się pamiętać również o tych, którzy z różnych powodów w tym szczególnym czasie nie mogą cieszyć się magią świąt ze swoją rodziną. Dlatego pracownicy Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu przygotowali świąteczną niespodziankę dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski.

Słodycze, ciasteczka, zabawki i inne drobiazgi znalazły się w ponad stu paczkach przekazanym dzieciom i młodzieży przebywającym w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Dom Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle oraz Domu Dziecka w Jedlinie-Zdroju. Świąteczne życzenia i upominki przekazał Jacek Cichura, Starosta Wałbrzyski; Krzysztof Kwiatkowski, Wicestarosta; Mirosław Potapowicz, członek Zarządu i Marek Tarnacki, Przewodniczący Rady Powiatu.

Przedstawiciele Zarządu rozmawiali też z dyrekcjami odwiedzanych domów dziecka. Ich szefowe Regina Walkowicz-Kocik i Iwona Suchocka razem z Markiem Śpiewakiem, dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, opowiedzieli o najpilniejszych potrzebach placówek. Starosta Wałbrzyski zapewnił, że w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na ich realizację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group