Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2419
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Minister dołożył się do modernizacji Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Czwartek, 7 kwietnia 2011, 6:26
Aktualizacja: 6:28
Autor: Sven
Wałbrzych: Minister dołożył się do modernizacji Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Fot. archiwum
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał 100.000 złotych dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Modernizacja wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora oraz zakup wyposażenia”.

Otrzymane fundusze umożliwią kontynuowanie prac remontowych i adaptacyjnych w siedzibie teatru. Dokończona zostanie modernizacja widowni, sąsiadujące z nią pomieszczenia i poddasze. Kolejnym etapem prac będzie unowocześnienie pracowni plastycznych, z których wychodzą, cenione w całym kraju, prawdziwe arcydzieła sztuki lalkarskiej.

Teatr zyska także drugą, tzw. „Małą scenę” za sprawą adaptacji sali prób. Będą się tam odbywały przedstawienia dla najmłodszej publiczności, która nie będzie zasiadać w fotelach, ale na poduszkach. Będą tam prezentowane małe formy teatralne, a także zajęcia edukacyjne, najczęściej w formie warsztatów. Dzięki temu, poprzez działania edukacyjne, do grona gości teatru dołączą najmłodsze dzieci z rodzicami oraz osoby defaworyzowane.

Niestety jedną z inwestycji trzeba na razie odłożyć w czasie. W tegorocznym budżecie najprawdopodobniej zabraknie pieniędzy na zakup nowego busa, który zastąpiłby wysłużonego wieloletnią pracą volkswagena. Fakt ten utrudni prezentacje spektakli poza siedzibą, choć oczywiście teatr z nich nie zrezygnuje.

Przypomnijmy, że w latach 2004 – 2010 Teatr Lalki i Aktora pozyskał środki zewnętrzne na inwestycje i działania programowe w kwocie 1 468 650 złotych. Wykonane w ramach projektów inwestycje wymagały zaangażowania środków własnych TLiA w wysokości 323 870 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group