Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Minister Mucha nie wyklucza dofinansowania remontu stadionu na Nowym Mieście

Poniedziałek, 13 maja 2013, 14:47
Aktualizacja: 23:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Minister Mucha nie wyklucza dofinansowania remontu stadionu na Nowym Mieście
Fot. PAW
Budowa kompleksu sportowo–rekreacyjnego Aqua Zdrój dobiega końca. Prezydent Roman Szełemej liczy, że pod koniec tego roku rozpoczną się roboty ziemne przy modernizacji stadionu na Nowym Mieście.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej coraz śmielej mówi o planowanym remoncie i modernizacji stadionu na Nowym Mieście. Chodzi konkretnie o boisko, trybuny i tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Obiektem zarządza OSiR.

Wszystko wskazuje na to, że po budowanym Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Aqua – Zdrój na Białym Kamieniu czeka nas prawdopodobnie kolejna inwestycja sportowa. Kompleks miałby składać się z kilku części, m.in. pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, boisk treningowych, rozbudowanej infrastruktury lekkoatletycznej Obiekt ma być na wskroś nowoczesny. Obok sztucznych nawierzchni bieżni i boisk treningowych, wszystkie urządzenia lekkoatletyczne (skocznie i rzutnie) mają spełniać wymagania polskiej i europejskiej federacji lekkoatletycznej, co pozwoli na rozgrywanie oficjalnych zawodów. Trybuny pomieszczą 2000 widzów, którzy będą mogli liczyć na pełne zaplecze sanitarne i gastronomiczne w budynku wkomponowanym w trybuny. Całość będzie oświetlona.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 60-70 milionów złotych, dlatego ma zostać podzielona na trzy etapy. Jako pierwszy ma powstać stadion za około 30 milionów zł, następnie hotel – za około 6-8 milionów zł, a na końcu kąpielisko – 25-30 milionów zł. Środki finansowe na remont obiektu mają pochodzić z budżetu miasta, ale przede wszystkim z programów unijnych i rządowych.
- Podczas wizyty w Wałbrzychu, Minister Sportu Joanna Mucha była na stadionie na Nowym Mieście i nie wykluczyła, że Ministerstwo mogłoby dofinansować remont obiektu – mówi prezydent Roman Szełemej. – Prace projektowe są w trakcie realizacji. Liczę, że jeszcze w tym roku ruszą roboty ziemne na obiekcie.

Tymczasem prezydent spotkał się również z przedstawicielami wałbrzyskich gier zespołowych.
- Wysłuchałem oczekiwań, jakie poszczególne kluby mają w kwestii korzystania z Aqua Zdroju – mówi Szełemej. – Teraz skoordynowanie tych potrzeb należeć będzie do OSiR-u i personelu Aqua Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group