Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2627
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Minister Sportu Andrzej Biernat dokonał otwarcia kompleksu sportowego przy ZSI

Czwartek, 12 czerwca 2014, 15:33
Aktualizacja: Piątek, 13 czerwca 2014, 12:00
Autor: PAW
Wałbrzych: Minister Sportu Andrzej Biernat dokonał otwarcia kompleksu sportowego przy ZSI
Fot. PAW
Dziś oficjalnie oddany do użytku został kompleks sportowy przy Zespole Szkół Integracyjnych przy ulicy Palisadowej w dzielnicy Podzamcze. Uroczystego otwarcia kompleksu dokonali Minister Sportu Andrzej Biernat oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Zgodnie z założeniami UMWD, do końca 2015 roku w naszym województwie ma powstać około 40 nowoczesnych i bezpiecznych obiektów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży. Wszystko dzięki programowi „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, na który zarząd województwa przeznaczył 15 mln zł.

Program „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” jest skierowany do gmin i powiatów z naszego województwa. Nowe boiska lekkoatletyczne mają być tak lokalizowane, by pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogła z nich korzystać jak największa liczba dzieci i młodzieży. Oznacza to, że preferowana jest lokalizacja przy szkołach i lokalnych ośrodkach sportu. W pobliżu boisk powinny również znajdować się szatnie i urządzenia sanitarne.
- Cieszę się, że Wałbrzych stanął na własnych nogach i widzę tutaj zapał wielu ludzi do działania i zmieniania miasta na lepsze - mówi Minister Andrzej Biernat. – Na pewno Wałbrzych może liczyć na moją przychylność w podejmowanych inicjatywach i wsparcie ze strony Ministerstwa Sportu.

Przy szkole nr 26 powstało centrum sportowe, które składa się z: bieżni lekkoatletycznej, bieżni do sprintu o długości 100 metrów, boiska do gry w piłkę nożną o wymiarach 60 metrów/30 metrów, skoczni w dal, skoczni wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą i kortu tenisowego. Teren ponadto został ogrodzony, zainstalowano monitoring, powstał parking oraz oświetlenie pozwalające na prowadzenie zajęć w godzinach wieczornych.
- To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców dzielnicy Podzamcze – mówi prezydent Roman Szełemej. – Ta dzielnica stale się rozwija i cieszę się, że dzieci będą teraz miały do swojej dyspozycji dobrze wyposażony kompleks sportowy, ale to nie jest nasze ostatnie zdanie, jeśli chodzi o budowę podobnych obiektów.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group