Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Minister Zalewska wzięła udzał w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

Wiadomości: REGION
Wtorek, 6 lutego 2018, 15:08
Aktualizacja: 15:13
Autor: red
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z udziałem Minister Edukacji, Anny Zalewskiej, podczas którego podpisano Porozumienie o powołaniu Zespołu Doraźnego ds. Oświaty przy Radzie Dialogu Społecznego.

Porozumienie jest rezultatem potrzeby podjęcia debaty dotyczącej finansowania zadań oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem wynagrodzenia nauczycieli. Zadaniem ww. Zespołu będzie wypracowywanie kolejnych systemowych rozwiązań w zakresie finansowania zadań oświatowych w celu podwyższenia wynagrodzeń w oświacie w wysokości satysfakcjonującej stronę związkową oraz możliwej do realizacji przez stronę rządową.

W spotkaniu w roli obserwatora uczestniczył: Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego (reprezentujący stronę samorządową) oraz Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski (reprezentujący stronę rządową).

Uczestnikami ze strony pracowników byli: Kazimierz Kimso, Przewodniczący ZR Dolny Śląsk NSZZ Solidarność, Andrzej Otręba, Przewodniczący Rady OPZZ, Krzysztof Kisielewski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych we Wrocławiu

Uczestnikami ze strony pracodawców byli: Marek Woron, Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC, Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, Andrzej Kalisz, Wiceprezes ZPDŚ (Pracodawcy RP), Marcin Kowalski, Wiceprezes Dolnośląskich Pracodawców Konfederacja Lewiatan.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego spełnia funkcję doradczą i opiniodawczą. Rada ma również możliwość rozpatrywania spraw społecznych lub gospodarczych powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami (jeżeli uzna te sprawy za istotne dla zachowania pokoju społecznego). W skład WRDS wchodzą przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych, reprezentatywnych organizacji pracodawców, marszałek województwa oraz jego przedstawiciele oraz wojewoda i jego przedstawiciele.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 6-02-2018 15:35
Dlaczego pani Zalewska nie przeciwdziała sowietyzacji szkół przez nauczanie w duchu marksizmu kulturowego i naukowego? Przecież to skutkuje wyrzutem bezproduktywnych absolwentów-półidiotów.Dobra zmiana...
~Polewa z matola 6-02-2018 15:44
Pani juz podziekujemy...
~Milka 6-02-2018 17:11
"finansowania zadań oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem wynagrodzenia nauczycieli" z tego co wiem mieli co rok otrzymywać 5% podwyżki. Jak widać podwyżki 5% nie dostaną ale za to powstała rada bezradna bo kto się z radą w tym kraju liczy?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 19:13
Jak widac wyzwalaczowi, nie podoba sie to, ze Minister Zalewska podwazyla Jedwabne... zapenwe tez byl za utrzymaniem gimnazjow... no i trzecie sprawa... wyzwalacz ubolewa nad powrotem historii w odpowiedniej ilosci godzic... Wymyslil sowietyzacje jak Timmermans i matoly praworzadnosc hehehe. Przeszkadza mu tez to ze Zolnieze Wykleci wrocili do szkol... oraz patriotyczny zestaw lektur szkolnych.... No coz... a jednoczesnie chce zniesienia sankcje z ROsji... taki z niego nprawicowiec hehehe... czy moze jednak lewak i komuch... Widac marzy mu sie pwort rozwiazan PO. Skrzywdzony bachor, kazdy widzi ze z przyjemnosci sie kundli dla PO. Sowietyzacje wymyslil hehehe... zebys ty matole jeszcze wiedzial co ty bredzisz... Ty wiesz co to znaczy sowietyzacja? Posluguj sie slowami ktore rozumiesz.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 19:19
Wyzwalacza uczyla PO historii, jest po gimnazjum, nie dziwcie sie wiec ze na bakier jest ze znajomoscia podstawowych pojec... Tak PO wyszkolila swojego leminga... ujada na rzeczz PO i Romana... wlasnie po to PO usunela historie ze szkol... Zeby potem takie matoly bredzily o sowietyzacji... ale abstrachujac... jak mozna byc przeciw sowietyzacji i jednoczesnie popierac zniesienie sankcji z Rosji? wyzwalacz jest wewnetrznie sprzeczny jak lewak. Biedny zagubiony osamotniony matolek. Nigdzie go nie chca, wiec probuje sie przykleic do totalniakow... oni biora wszystkich, wystarczy szczzekac na zawolania na PIS... Bez sensu, bez skladu, moze byc calkowita nie prawda... lecz to nie wazne... wyzwalacz stal sie wiecie kim? Tym hejterkiem, o ktorych premier Klamacz mowila... tylko ze za darmo... hehe
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 19:22
No ale do rzeczy, dosc o jednym matolku... wrocmy do tematu... lewmingi i lewaczki, po likwidacji gimnazjow ile szkol zamknieto? Ile nauczcieli stracilo prace? Mialy byc zamykane setki szkol i tysiace zwolnien wsrod nauczcyieli... a fakty sa jakie? Przperosicie klamcy za szczujnie i manipulacje? Klamcy uszusci? Skoro sie mienicie lewai patriotami? To dalczego klamiecie i manipulujecie jak ruskie trolle? Komu sluzycie?
~wyzwalacz 6-02-2018 20:48
O widzę że pisowski gamoń polewa będzie znowu nawoził forum szambem, bo komentarz czeka jak zwykle na publikację, hehe
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 23:09
wyzwalacz napisz wprost... po milicje bedziesz dzwonil w razie czego slugo ROmana? Bo za kim ty sie schowasz?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 23:09
Juz dawno pozwoliles sobie za duzo, sam dobrze wiesz ze jestes nikim.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 23:17
napewno jestes swiadom swych slow? Bo ja jestem siwadom kim jestes chrupku... z ucha strzelasz? nie ty pierwszy i nie ostatni, ktory myslal ze maze bezkarnie szczekac co chce.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 6-02-2018 23:24
Danielek... nie zaciskaj za bardzo paska... bo cie przetnie w pol... narodowiec, patriota, swiat kiboli byl dla niego za ostry hehehe. Mama okrzyczala gdy sie na lyso zgoliles?
~ 7-02-2018 5:40
To ta pani, która tupała w teatrze? Fuj.
~wyzwalacz 7-02-2018 8:15
Dla pisowców to typowe. Finansują lewackie śmieci i pornoteatr a potem się oburzają i tupią jak dojdzie do obsceny. No cóż, wykazali się sprytem i dospawali się do koryta to mogą.
~Justa 7-02-2018 10:18
dolnośląskie – 296 osób straciło pracę, a 487 – część etatu; kujawsko-pomorskie – 279 osób straciło pracę, a 70 – część etatu; lubelskie – 423 osoby straciły pracę, a 1866 – część etatu; lubuskie – 65 osób straciło pracę, a 158 – część etatu; łódzkie – 556 osób straciło pracę, a 929 – część etatu; małopolskie – 1116 osób straciło pracę, a 2053 – część etatu; mazowieckie – 2853 osoby straciły pracę, a 9051 – część etatu; opolskie – 100 osób straciło pracę, a 587 – część etatu; podkarpackie – 256 osób straciło pracę, a 2560 – część etatu; podlaskie – 58 osób straciło pracę, a 222 – część etatu; pomorskie – 632 osoby straciły pracę, a 243 – część etatu; śląskie – 245 osób straciło pracę, a 588 – część etatu; wielkopolskie – 912 osób straciło
~roś 7-02-2018 10:27
Czy niezdrowo nadpobudliwa i arogancka Zalewska zna liczby przytoczone przez Justa? Poza tym takie rady to pic na wodę fotomontaż.
~Jerzy Jacek Pilchowski 7-02-2018 10:30
~wyzwalacz: Wałbrzyski teatr jest finansowany przez sejmik w którym rządzi PO. Zawsze jest tak, że ludzie wrogo nastawieni do PiSu mijają się z podstawowymi faktami. Chyba inaczej nie umieją. Komuna wytresowała ich do tego aby kłamali zawsze i wszędzie.
~Jerzy Jacek Pilchowski 7-02-2018 10:32
~Justa: Oczywiście źródła tych informacji pani nie podała.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 7-02-2018 12:04
Justa.... zrodlo danych podaj hehehe... pominelas jeszcze statystyki ilu nauczycieli znalazlo prace... dodaj tez z jakich powodow stracili prace... hehehe podaj zrodlo..przeanalizujemy... JJP... wyzwalacz robi za Hidlera, zwykly lewwacki sciek z ryja leci.... Tez mnie interesuje zrodlo danych. Bo bym sprawdzil np... kiedy byly te zwolnienia o tym cisza... z jakich powodow... a takze skoro to zrodla wiarygodne, to musza tez byc dane ilu nauczycieli znalazlo prace... Ja wiem ze lewaczki i komuszki nie sa dociekliwe i nie weryfikuja danych... kieruja sie wiara w PO... no i TVN... cala szczujnia cala dobe.... Teraz afera w GW... bo tvn upublicznil filmik, gdzie klientka spiewa na scenie o mordzie na Tusku... ale afera... ale zbiorki na zamach na Kaczynskiego w tetrze to sztuka?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 7-02-2018 12:18
Zbiorki na zamach Kaczynskiego ze scen teatru oplacane publicznymi pieniedzmi to sztuka... Poslanki Nowoczesnej zapraszaly wszystkich by to ogladac.... Jedna byla nawet kilka razy to ogladac... zas gdy klietka ze sceny spiewa o mordzie o Tusku to skandal... nawolywac do zamachu na Kaczynskiego mozna... na Tuska nie... w czym Tusk jest lepszy, ze jednego mozan a drugiego nie czerwoni faszysci, bardziej swiadomi czytacze gazety wyborczej co? Polewa z matolow co? Ty od swoietyzacji szkol... nie odpowiedziales... nauka historii, nauka o ZOlnierzach wykletych, patriotyczny dobor lektur, usuniecie genderu ze szkol to wedlug ciebie sowietyzacja lewaku?
~wyzwalacz 7-02-2018 17:27
Oczywiście że PiS mógł cofnąć kase albo zmienić prawo finansowania tak podstawowych wylęgarni lewactwa jak teatry. Nie zrobił tego.Do zaorania razem z PO. Ponadto PiS w obawie przed Żydami, haniebnie sformułował wyjątki ustawy o obozach, według których np.w teatrach będzie można bezkarnie opluwać i oskarżać Polaków. Zdziwićie się gamonie PiS jak niedługo teatr wystawi HANIEBNĄ sztukę ,,Maus" w której Polacy są przedstawieni jako pomocnicy niemców podczas scigania Zydów.Dziękujemy wam ,,dobra zmiano".Wstyd.
~wyzwalacz 7-02-2018 17:37
Tomasz Gross znowu opluwa Polaków za granicą a PiSowskie cioty bezradne. Ale na Kowalskiego potrafią nasłać służby.Zdradzieckie mordy.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 7-02-2018 17:59
Hidler... wyzwalacz przejal twoja role? komuszy sciek z ryja... Proponuje wyslac wyzwalacz jako tajnego wielokrotnego samobojce na Grossa... cofnac matole, to ty sie cofnales w rozwoju... Jak szybko lewaczek uciekl od tematu sowietyzacji? trafil kula w plot wiec zmienil temat... na jaki? Taki by sluzyc ROmakowi... Sam nic nie znaczy wiec sluzy romanowi... takie pies ogrodnika... hehehe realna prawica bauahahaha... a Powrot Zolnierzy Wykletych do szkol nazywa sowietyzacja... co za skundlenie.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 7-02-2018 18:01
SZOK?!?! Hehehe Kto lewakom wmowil, ze wyjsciem na zrobienie z siebie blazna nie sa przeprosiny, tylko zrobienie z siebie jeszcze wiekszego blazna? Kto lewakow tego nauczyl??
~ 7-02-2018 19:48
Zalewska wzięła udział? A oddała?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group