Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mistrzowie grali w bule

Wtorek, 2 września 2014, 12:29
Aktualizacja: 12:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Mistrzowie grali w bule
Fot. Aqua Zdrój Wałbrzych
Sierpniową tradycją są już Mistrzostwa Dolnego Śląska i Wałbrzycha w petanque, rozgrywane jako Memoriał Ryszarda Fijołka.

W ramach Dni Wałbrzycha 2014 rozegrano je po raz szósty, a na imienne zaproszenie organizatorów przybyło 16 tripletów z 6 miast Dolnego Śląska i Opolszczyzny (Wrocław, Jedlina, Boguszów, Dzierżoniów, Wałbrzych, Nysa), w tym były i aktualny mistrz kraju weteranów oraz mistrzynie kraju kobiet. Nic dziwnego, że rywalizacja była bardzo zacięta i długa, a emocji nawet nie ostudził padający przez pewien czas deszcz.

Do ćwierćfinału awansowało 8 drużyn, z tego 2 z Wrocławia, 2 z Jedliny, 2 z Wałbrzycha oraz po 1 z Dzierżoniowa i Nysy. Wałbrzyszanie okazali się bardzo gościnni, bowiem prezesowski triplet Tadeusz Obuchowski, Wojciech Krzykała i Andrzej Libecki po awansie do najlepszej „4” doznał dwóch porażek, umożliwiając gościom zajęcie całego podium. Po bardzo zaciętym finale wygrał triplet z Dzierżoniowa w składzie: Ryszard Kowalski, Dawid Fabisiak i Dawid Wilczyński. Pokonali oni w ostatniej rozgrywce 13;12 Grzegorza i Kamila Ladaczków oraz Marka Bąbę (Wrocław). Trzecie miejsce przypadło innej drużynie z Wrocławia, która zagrała w składzie Renata i Edward Gajewscy oraz Zdzisław Kmieciak.

Ostateczna kolejność VI Mistrzostwa Dolnego Śląska i Wałbrzycha w petanque 2014:

1. Broen Karo Dzierżoniów
2. Sokół Wrocław
3. Petanka Wrocław
4. KSP Jedlina/Wałbrzych
5. KSP Jedlina
6. KSP Jedlina
7. KS Bule Wałbrzych
8. KP Nysa
9. Broen Karo/Francja
10.Sudety Boguszów
11.Petanka Wrocław
12. KSP Jedlina/Wałbrzych
13. Sudety Boguszów
14. Sudety Boguszów
15. SKI-Media Wałbrzych
16. KSP Jedlina.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group