Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Mistrzowie showdown

Wtorek, 18 sierpnia 2020, 7:36
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
Boguszów-Gorce: Mistrzowie showdown
Fot. Michał Madaliński
W dniach 13 – 16 sierpnia 2020r, w hotelu Piotr w Boguszowie – Gorcach, odbyły się Deblowe Mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących w showdown.

Wzięło w nich udział 28 zawodników z całej Polski. Swoje reprezentacje wystawiły kluby z Bydgoszczy, Chorzowa, Olsztyna, Lublina, Przemyśla, Słupska, Wrocławia i Wałbrzycha. W trakcie trzydniowych zawodów rozegrano łącznie 54 mecze. W finale spotkały się drużyny z klubów Podkarpacie Przemyśl i UKS Niewidomych Sprint Wrocław. Po pasjonującym pojedynku zwyciężyli zwodnicy z Przemyśla Przemysław Kniaź i Krzysztof Sobiło. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa z klubu Ikar Lublin. Klub DoSAN Wałbrzych reprezentowali: Agnieszka Wołczyńska i Paulina Nowak – miejsce 8, oraz Adam Wołczyński i Robert Trawiński – miejsce 13.

Relacja i zdjęcia Michał Madaliński – koordynator zawodów.

Showdown – sport stworzony dla osób z upośledzeniem wzroku (zwany również – niesłusznie – tenisem stołowym dla niewidomych, bardziej jednak przypomina grę „cymbergaj”), jest dyscypliną o charakterze integracyjnym. W showdown mogą grać również osoby pełnosprawne – wówczas ich oczy zasłonięte są nieprzejrzystymi okularami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group