Czytających: 5389

Kraj: Mistrzowie ze Szczawna

Środa, 18 września 2019, 14:47
Wrzesień będący ostatnim miesiącem startowego sezonu w kategoriach młodzieżowych obfitował w drużynowe sukcesy zawodników Klubu Tenisowego Szczawno Zdrój, bowiem to właśnie wtedy organizowane są finały Drużynowych Mistrzostw Polski w różnych kategoriach.

Szczawieńskie stowarzyszenie przystąpiło do rywalizacji drużynowej w dwóch kategoriach wiekowych - skrzatów U12 oraz młodzików U14. Zmagania rozpoczęły się turniejami eliminacyjnymi rozgrywanymi przed wakacjami, o których wcześniej informowaliśmy, a które miały na celu wyłonienie najlepszych ośmiu drużyn w każdej z kategorii. Drużyny KT Szczawno przeszły jak burza przez eliminacje gwarantując sobie udział we wrześniowych finałach.

Najpierw bo 5-8 września do rywalizacji przystąpili Młodzicy, którzy na finały organizowane w Poznaniu pojechali w składzie 1.Gabriel Wójcicki, 2. Bruno Kokot, 3.Antoni Pankowski, 4.Olaf Wiśniewski, 5.Krystian Pniewski oraz kapitan Robert Kosiński. Nasi zawodnicy pokonując w pierwszy dzień turnieju ekipę z Bytomia, zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki. I ta pozycja naszą ekipę musiała zadowolić, bowiem w meczu o awans do najlepszej dwójki ulegliśmy późniejszym v-ce mistrzom MKS Andrychów, a w walce o brązowy medal przegraliśmy z mocną drużyną z Bielska Białej. Mistrzem w U14 został AZS Poznań. Czwarte miejsce w Polsce to duży sukces szczawieńskich młodzików.

W kolejnym tygodniu 13-15 września w Bytomiu rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii skrzat U12. W tej kategorii wiekowej to właśnie szczawieńska drużyna w składzie 1. Alan Ważny, 2. Dawid Lewandowski, 3. Filip Kosiński, 4.Jan Kluczyński, 5.Goran Burbo oraz kapitan Robert Kosiński rozstawiona była z numerem pierwszym. Nasi zawodnicy doskonale odnaleźli się w roli faworyta, bowiem z kompletem zwycięstw pokonali najpierw MKT Łódź, potem Górnika Bytom, by w finale zwyciężyć w meczu z SKT Promasters Szczecin i zapewnić sobie zasłużony tytuł MISTRZA POLSKI U12 2019.