Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 3250
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: MKS trenuje

Wtorek, 4 lutego 2020, 10:57
Aktualizacja: 11:00
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: MKS trenuje
Fot. użyczone
Trwają przygotowania piłkarzy A–klasowego MKS–u Szczawno–Zdrój do rundy rewanżowej.

MKS Szczawno-Zdrój rozpoczął już przygotowania do rundy rewanżowej w sezonie 2019/2020. Zawodnicy są już po kilkudziesięciu godzinach jednostek treningowych, a także mają za sobą dwa test mecze. W dniu 25 stycznia popołudnie Mineralni rozegrali mecz sparingowy z występującą w grupie jeleniogórskiej i zajmującą 13 miejsce w Klasie Okręgowej Olimpią Kamienna Góra. Mecz mógł się podobać kibicom, ponieważ padło aż 11 bramek, jednak trenerzy mają jeszcze nad czym pracować, zwłaszcza, jeśli chodzi o formacje defensywne. Taka ilość traconych bramek była by zgubna dla obu zespołów, które mają jakże odmienne cele na rundę rewanżową. MKS walczy o powrót do Okręgówki, a Olimpia walczy o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Nic więc dziwnego, że defensywy w obu zespołach muszą być bardziej szczelne, aby nie dopuszczać do utraty tak dużej ilości bramek w meczach o punkty. Doprecyzowując, Olimpia Kamienna Góra wygrała z MKS Szczawno-Zdrój 6:5, a bramki dla zielono-biało-zielonych w tym meczu strzelali: Filip Brzeziński x2, Wojciech Choiński x2, Paweł Tobiasz.

Drugi sparing rozegrany przez MKS 1 lutego w Świdnicy także okazał się pechowy, ponieważ zawodnicy z Uzdrowiska ulegli drużynie Venus Nowice, aż 1:4. Honorowym trafieniem dla Mineralnych popisał się obrońca, Wojciech Kumor. Małe jest to jednak pocieszenie, ponieważ zielono-biało-zieloni stracili tym razem 4 bramki, co pokazuje, że MKS ma jeszcze spore luki w defensywie. W dwóch meczach podopieczni Piotra Borka stracili aż 10 bramek, co nie może cieszyć zarówno piłkarzy, jak i trenera i działaczy ze Szczawna. Są to dopiero przygotowania, więc nie ma co jeszcze wyciągać daleko idących wniosków, jednak widać gołym okiem, że trener musi popracować nad lepszą grą w obronie, jeśli MKS Szczawno-Zdrój, chce się jeszcze liczyć w walce o awans do Klasy Okręgowej.

Praca w MKS-ie trwa w najlepsze i nie tylko piłkarze przygotowują się do rundy rewanżowej, ponieważ pewne działania podejmują też działacze szczawieńskiego klubu. Jak relacjonuje Paweł Danielak z MKS-u klub cały czas poszukuje środków finansowych na rozwój i promocję klubu. Poszukiwani są zarówno sponsorzy, którzy chcieliby wspomóc klub z Uzdrowiska, ale także podejmowane są inne działania, które mają na celu wspomóc klubową kasę Mineralnych.

Jeszcze w grudniu klub złożył projekt o wsparcie cyklu turniejów e-sportowych, które zielono-biało-zieloni chcieliby zorganizować na terenie 9 miast Dolnego Śląska wspólnie z E-sport dla każdego, z którym na co dzień współpracują. E-sport jest prężnie rozwijającą się dyscypliną sportową w naszym kraju, a MKS chciałby iść z duchem czasu, stąd decyzja o złożeniu projektu wspierającego ten cel. Czy się uda, dowiemy się w lutym lub marcu, ale w klubie są dobrej myśli.

Kolejnym działaniem, które na początku każdego roku odbywa się chyba w każdym klubie, jest zbiórka poprzez 1% podatku. W tym roku MKS Szczawno-Zdrój nawiązał współpracę z Fundacją Sportowcy Dzieciom z Łodzi, dzięki której może zbierać środki na wsparcie i rozwój swojej działalności. Każdy, kto chciałby wspomóc klub ze Szczawna, proszony jest o wpisanie w rozliczeniu podatkowym za rok 2019 numeru KRS: 0000457030 oraz wpisanie celu szczegółowego: MKS Szczawno-Zdrój – piłka nożna (787). Bardzo ważne jest, aby osoby, które zdecydują się na wsparcie MINERALNYCH, wpisali cel szczegółowy, aby przekazane środki trafiły właśnie do MKS-u.

Zbiórka 1% podatku i napisanie projektu o wsparcie turniejów e-sportowych to nie jedyne działania działaczy ze Szczawna-Zdroju, mające na celu poprawienie klubowego budżetu, a co za tym idzie poprawy funkcjonowania klubu. MKS założył bowiem konto w Fundacji FaniMani, dzięki której każdy kto dokonuje zakupów przez internet, może wesprzeć działalność klubu. O co dokładnie chodzi? Wyjaśni nam to Paweł Danielak, który zajmuje się w klubie marketingiem i reklamą:

FaniMani.pl to aplikacja, która współpracuje z ponad 1000 różnych firm i sklepów internetowych. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na FaniMani.pl ma możliwość wyboru organizacji, na której konto trafią środki z jego zakupów w internecie. Średnio, na konto organizacji trafia 2-2,5% z każdej dokonanej transakcji. Nie są to dodatkowe koszty kupującego, a środki, które przekazują na rzecz organizacji zrzeszone sklepy i firmy. Na początek należy się zarejestrować, co trwa nie dłużej niż 3 minuty. Kolejnym krokiem, jest wybór organizacji, którą chce się wspierać. W tym przypadku wybieramy MKS Szczawno-Zdrój. Ostatnim, ale jakże ważnym krokiem jest zainstalowanie na swoim komputerze wtyczki do przeglądarek, która po wejściu na stronę jednej z firm, która jest w bazie FaniMani.pl zapyta nas, czy chcemy przekazać darowiznę na wybraną organizację. Jeśli potwierdzimy, to dalsze zakupy odbywają się już normalnie, jak przed zainstalowaniem FaniMani.pl. Po określonym czasie np. na zwrot towaru, ustalony procent z zakupów trafi na konto wybranej organizacji. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi robi zakupy przez internet, dlatego ważne jest, aby przekonać kibiców i sympatyków MKS-u Szczawno-Zdrój, a także inne, postronne osoby o zainstalowanie przypominajki na swoich urządzeniach. Wtedy dużo prościej jest wybrać taki sklep, który po dokonaniu zakupów, przekaże na klub określony procent z zakupów. Tym sposobem, klub będzie pozyskiwał nowych, prywatnych sponsorów, którzy regularnie będą go wspierać wybierając go do przekazania darowizny. Warto zaznaczyć, że przekazywane kwoty nie są duże, jednak jeśli dotrze się do szerokiego grona odbiorców, to efekt może być piorunujący. MKS podjął rękawice i za sprawą mediów społecznościowych, a także ulotek, które niedługo pojawią się w skrzynkach mieszkańców Szczawna-Zdroju, chce zbudować poprzez FaniMani.pl dużą bazę prywatnych sponsorów.

Mamy nadzieję, że za rok, jak przedstawimy efekty zbiórki z FaniMani, to o naszym wyniku będzie głośno, nie tylko w lokalnych mediach.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group