Czytających: 4671

Szczawno Zdrój: MKS zostaje w IV lidze!

Niedziela, 7 czerwca 2009, 9:19
Aktualizacja: 9:37
Udał się rewanż piłkarzom ze Szczawna Zdroju. Po porażce w ubiegłej rundzie 0:5, tym razem zawodnicy grający na co dzień przy ul. Topolowej ograli rezerwy Miedzi Legnica 3:0, zapewniając sobie starty w przyszłorocznych rozgrywkach IV ligi.

Bliska utrzymania w IV lidze jest Victoria Świebodzice. Swoje marzenia o pozostaniu w tej klasie rozgrywek spełnili wczoraj zawodnicy MKS-u Szczawno Zdrój. Po bardzo dobrej grze wygrali z Miedzią II Legnica 3:0 (1:0)

Pierwszą bramkę dla gospodarzy na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy zdobył Łukasz Bębeniec pięknym lobem pokonując bramkarza gości. Drugi gol padł w 71 minucie. Robert Kubowicz będący na czystej pozycji technicznie uderzył z 16 metra trafiając prosto w lewe okienko, a przy tym zaskakując bezradnego golkipera Miedzi. Na ostatnią bramkę kibice czekali do 82 minuty. Kacper Niemczyk dokładnie dograł piłkę do Łukasza Bębeńca, a ten nie namyślając kropnął trafiając po raz drugi w tym spotkaniu do siatki Legniczan. MKS wygrywa 3:0 i tym samym zapewnia sobie start w przyszłorocznych rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej.

MKS Szczawno Zdrój – Miedź II Legnica 3:0 (1:0)
1:0 ‘42 Bębeniec
2:0 ’71 Kubowicz
3:0 ’82 Bębeniec