Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4340
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Młody siłacz z GP Głuszyca

Środa, 15 czerwca 2016, 15:10
Aktualizacja: 15:11
Autor: PAW
Głuszyca: Młody siłacz z GP Głuszyca
Fot. użyczone
Gimnazjalista z Głuszycy Bartek Warszczuk przyjechał do Kielc po złoto.

Cel został osiągnięty- złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym. Zawodnik UKS GIM Głuszyca był najlepszy w kategorii do 59 kg juniorów do lat 16. Przy okazji pobił własny rekord Polski juniorów do lat 16 w martwym ciągu, który wynosi teraz 167,5 kg. Nasz zawodnik podchodził jeszcze do sztangi ważącej 180 kg, ale na razie okazała się ona za ciężka. W przysiadzie Bartek uzyskał 130 kg, a w wyciskaniu leżąc 75 kg, zaś łączny wynik w trójboju 372,5 kg. W klasyfikacji open juniorów do lat 16 nasz trójboista zajął trzecie miejsce.

Andrzej Woźniak od lat trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Teraz triumfował w Kielcach. Upragnione złoto oraz tytuł Mistrza Polski wywalczył w kategorii wagowej do 120 kg juniorów do lat 20. Na pomoście w Kielcach nasz zawodnik był bezapelacyjnie najlepszy i walczył głównie z własnymi rekordami, przy okazji ustanawiając rekordy Polski juniorów do lat 18 i 20 w przysiadzie z wynikiem 255,5 kg. Ciężar ten jest tylko o 20 kg niższy od rekordu świata, a Andrzej zaliczył go z dużą łatwością. W wyciskaniu nasz reprezentant uzyskał 145 kg, bijąc o 10 kg rekord życiowy, w martwym ciągu zaś 230 kg. Łączny wynik w trójboju 630,5 kg. O mały włos padłby jeszcze rekord Polski w trójboju, jednak podejście na 242,5 kg nie zostało przez sędziów zaliczone.

Drobna, ale silna, Kamila Wróbel po raz kolejny zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, tym razem w kategorii wagowej do 72 kg juniorek do lat 20. Zawodniczka UKS GIM Głuszyca solidnie przepracowała okres od ostatnich zawodów, poprawiła swoje najsłabsze punkty i na pomoście w Kielcach była jeszcze silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wyniki, które uzyskała, to rekordy życiowe: 110 kg w przysiadzie, 140 kg w martwym ciągu i 312,5 kg w trójboju. Jedynie w wyciskaniu leżąc wyrównała swój najlepszy wynik - 62,5 kg. Kamila dodatkowo zajęła trzecie miejsce w kategorii open juniorek do lat 20, czym potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki krajowej juniorek.
- Przekuć pasję w sukces- to dewiza naszego gimnazjum, która od wielu lat przyświeca naszym uczniom i nauczycielom. Potwierdzili to zawodnicy UKS GIM Głuszyca oraz trener, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej placówce - dodaje dyrektor Ewa Dorosz.

Serdeczne gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Jackowi Kędzierskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group