Czytających: 5403

Wałbrzych, Książ: Młodzi szachiści w Zamku Książ

Wtorek, 13 października 2009, 16:23
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 14:41
157 uczestników ukończyło rozegrane niedawno w Zamku Książ Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach. W zawodach wystartowali wałbrzyszanie. W kategorii dziewcząt do lat 15 zwyciężyła Aleksandra Zmarzły reprezentująca Miedź Legnica. Wysokie 4 miejsce zajął grający dla Polonii Wrocław Paweł Stankiewicz. Trzeci wałbrzyszanin Mateusz Klebański w kategorii do 9 lat zakończył turniej na 30 pozycji.

Uczestnicy startowali w 10 kategoriach. Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim i podzielone były na 7 rund. Paweł Stankiewicz osiągnął notę 4,5 punktu i stracił do zwycięscy Filipa Dowgirda ze Śródmieścia Wrocław 2 oczka. Aleksandra Zmarzły nie dała szans swoim rywalkom i z notą 6,5 punktu wygrała swoja kategorię. Trzeci wałbrzyszanin Mateusz Klebański w kategorii chłopców do lat 9 zdobył 3 punkty i w gronie 39 zawodników zakończył zawody na 30 miejscu. W organizacji całej imprezy pomogły Spółka Zamek Książ, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, wałbrzyski OSiR oraz Urząd Miasta w Wałbrzychu.