Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2714
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mniej dentystów za te same pieniądze

Wtorek, 15 marca 2011, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Mniej dentystów za te same pieniądze
Fot. red
Jak informuje Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy dolnośląskiego NFZ–u, w tym roku na usługi stomatologiczne w Wałbrzychu zostały przeznaczone podobne środki finansowe w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zadzwonił do nas jeden z mieszkańców Wałbrzycha, który zwrócił uwagę na pewną sprawę.
- W ubiegłym roku, według mojej oceny, więcej stomatologów miało podpisane umowy z NFZ-em i dzięki temu czas oczekiwania na wizytę u dentysty był krótszy – mówi Ryszard Bujak.

Sprawdziliśmy tę informację u źródła. Joanna Mierzwińska z dolnośląskiego NFZ-u częściowo ją potwierdza.
- W roku 2011 w Wałbrzychu mamy podpisanych 13 umów na 14 miejsc udzielania świadczeń zdrowotnych w stomatologii – mówi Joanna Mierzwińska. - W ubiegłym roku mieliśmy ich 18.

Środki finansowe na ten cel pozostały niemal niezmienione.
- Pieniądze, jakie przeznaczyliśmy na stomatologię w Wałbrzychu w tym roku, to 3 050 tysięcy zł, a w ubiegłym roku było to 3 045 tysięcy złotych.

Rzeczniczka NFZ-u zapewnia, że w tym roku nie otrzymała żadnych niepokojących sygnałów od mieszkańców Wałbrzycha dotyczących usług stomatologicznych. Potwierdza za to, że takie sygnały były zgłaszane w ubiegłym roku.
- Były sygnały, że pieniądze zostały rozproszone i nikt nie jest zadowolony, jak również nikt nie widzi tych pieniędzy. W tym roku przeznaczone zostały te same pieniądze na leczenie, tyle że w najlepszych placówkach – kończy Joanna Mierzwińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group