Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3157
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Mniej skarg na Komunalnik

Piątek, 23 grudnia 2016, 13:44
Aktualizacja: Sobota, 24 grudnia 2016, 9:28
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Mniej skarg na Komunalnik
Fot. nadesłane przez czytelnika
Jak wyjawia prezydent Roman Szełemej, liczba skarg na funkcjonowanie w Wałbrzychu firmy Komunalnik, odpowiedzialnej za wywóz odpadów, w ostatnich tygodniach znacznie spadła.

- Na bieżąco monitorujemy tę sprawę - mówi prezydent. - Muszę powiedzieć, że wydaje się, że najtrudniejszy okres mamy już za sobą. Liczba skarg i postulatów napływająca od mieszkańców znacznie się zmniejszyła. Są dni, że nie dostaję żadnych sygnałów od niezadowolonych wałbrzyszan.

Prezydent Szełemej zwraca uwagę, że to nie jest tak, że skargi są tylko teraz i dotyczą tylko Komunalnika. Skargi były również zgłaszane w UM w Wałbrzychu w stosunku do poprzedniego wykonawcy, a więc firmy ALBA.
- Wiem, że Komunalnik jest gotowy zatrudnić pracowników ALBY, którzy zechcą zmienić pracę lub ją stracą, ale na razie ze strony tychże pracowników nie ma większego zainteresowania - mówi Roman Szełemej. - Przypominam, że dzięki niższym stawkom, jakie zaproponował Konunalnik, nie musieliśmy podnosić stawek za odbiór śmieci dla mieszkańców miasta.

Tymczasem ALBA szuka swojego miejsca w innych gminach i już jej się to udało, bowiem w związku z przeprowadzonym przetargiem na odbiór i transport odpadów komunalnych, od 1 stycznia 2017 roku odpady z terenu gminy Czarny Bór będzie wywozić właśnie ALBA Dolny Śląsk, a nie jak dotychczasowo SANIKOM. W dniach 22-31 grudnia 2016 roku, ww. firma będzie dostarczała do nieruchomości pojemniki na odpady.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group