Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Monitoring Śródmieścia będzie dokładniejszy

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:33
Aktualizacja: Wtorek, 15 czerwca 2010, 8:14
Autor: Sven
Nowe kamery mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha
Fot. Sławomir Pawlik
W siedzibie centrum nadzoru monitoringu wizyjnego, mieszczącego się w budynku straży pożarnej przy ul. Przemysłowej, została podpisana umowa na zainstalowanie w Śródmieściu kolejnych ośmiu kamer. Ze strony Miasta umowę podpisał Prezydent Piotr Kruczkowski.

W tej chwili w centrum Wałbrzycha jest dziesięć kamer zainstalowanych na Placu Grunwaldzkim, Placu Magistrackim, przy ul. Nowy Świat, ul. Słowackiego, w Rynku, przy ul. Moniuszki, Kościuszki, Limanowskiego, na rogu Dmowskiego i Kopernika oraz na Placu Teatralnym.
Nowe kamery, których montaż zakończy się do 15 września, znajdą się przy ul. Mickiewicza 15, Zajączka 1, 1 Maja 6, Moniuszki 20, Limanowskiego 8, Al. Wyzwolenia 34 oraz przy Gdańskiej 2 i 10. Koszt rozbudowy systemu ma wynieść 200 000 złotych, które w większości pochodzą z dotacji unijnej.

Jest szansa, że w przyszłości monitoringiem zostaną objęte także inne dzielnice. Między innymi ze względu na koszty, zakłada się, że będzie to możliwe we współpracy z zarządcami budynków czy spółdzielniami mieszkaniowymi.

Liczymy, że świadomość istnienia kamer powstrzyma złoczyńców na tyle, że będziemy mogli czuć się bezpiecznie.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group