Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2517
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Monitoring zadziałał

Wtorek, 11 lutego 2020, 13:37
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 8:42
Autor: red
Wałbrzych: Monitoring zadziałał
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W styczniu 2020 roku operatorzy miejskiego monitoringu wizyjnego ujawnili 2 przestępstwa i 60 wykroczeń. Zgłoszenia dotyczyły 27 wykroczeń drogowych, 9 wybryków nieobyczajnych, 12 spożywania alkoholu, 12 porządkowych. Jeżeli mowa o przestępstwach jedno dotyczyło włamania i jedno substancji niedozwolonych.

3 stycznia tuż po godzinie 4.00 operatorzy monitoringu wizyjnego zauważyli młodą kobietę śpiącą na jednym z przystanków przy ul. Nowy Świat. Na miejsce wezwano patrol Policji. Podczas interwencji okazało się, że dziewczyna była poszukiwana, uciekła z Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego.

7 stycznia operatorzy monitoringu podczas obserwacji Parku Sobieskiego zauważyli brak lunety przy punkcie widokowym przy Harcówce. Niezwłocznie podjęto działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zaginięcia lunety. Po dokładnym przejrzeniu materiału z kamer ujawniono grupę osób, która zabrała lunetę. Powiadomiono zarządcę terenu celem złożenia zawiadomienia na Policję.

8 stycznia o godzinie 00:15 przy ulicy Broniewskiego operatorzy monitoringu zauważyli grupę młodzieży spożywającą alkohol i dewastującą ozdoby choinkowe. Powiadomiono I Komisariat Policji, który podjął interwencję.

27 stycznia o godzinie 12:35 w okolicy ronda przy ulicy 1 Maja operatorka monitoringu zauważyła pojazd na światłach awaryjnych. Uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy na widok przejeżdżającego patrolu Policji wyrzucili mały pakunek w pobliskie zarośla. W związku z podejrzeniem posiadania substancji niedozwolonych natychmiast poinformowano Policję. Przybyły na miejsce patrol potwierdził posiadanie substancji niedozwolonych i dokonał zatrzymania obu mężczyzn.

28 stycznia tuż po północy operatorzy monitoringu zauważyli przy ulicy Aleja Wyzwolenia mężczyznę, który wysypywał na ulicę i chodnik zawartość pobliskiego pojemnika na odpady komunalne. Powiadomiono II Komisariat Policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nakazali uprzątnięcie śmieci.

Twoja reakcja na artykuł?

21
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
9
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group