Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 5029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Mosty idą do remontu

Środa, 27 lipca 2022, 13:26
Aktualizacja: 13:59
Autor: red
powiat wałbrzyski: Mosty idą do remontu
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zawarł umowę z wykonawca na przebudowę trzech obiektów mostowych. Do remontu przeznaczone są mosty w Kolcach, Sierpnicy i Glinnie. Będzie trochę utrudnień na drogach ale prace remontowe na tych obiektach są niezbędne. Zatem prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności na drodze.
- Zawarliśmy umowę z wykonawcą zadania "Przebudowa obiektów mostowych w celu poprawy dostępności turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej”. Do przebudowy przeznaczyliśmy obiekty mostowe w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Kolce - jest to obiekt przy świetlicy gminnej, obiekt mostowy w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Sierpnica w kierunku Bartnicy wraz z remontem nawierzchni jezdni od skrzyżowania do granicy powiatu oraz obiekt mostowy w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Glinno przy kościele - informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Środki na realizację zadania w wysokości 2 milionów 945 tys. zł Powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Program Polski Ład. Całość inwestycji wyniosła 3 miliony 338 tys. 203, 75 zł. Prace mają zakończyć się do 19 listopada 2023 roku, a wykonawcami są konsorcjum firm: PUPiH COM – D z Jawora oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

25
71%
Cieszy
4
11%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
4
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group