Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2190
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Moto Show” i wielki finał „Bezpiecznego Kierowcy”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 8 maja 2011, 12:49
Aktualizacja: 12:51
Autor: PAW
Fot. użyczone
Już w niedzielę 15 maja zakończy się tegoroczna akcja „Bezpieczny Kierowca”. Kampanię po raz szósty przeprowadziła Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wraz z fabryką Toyoty i innymi partnerami. Wielki finał akcji będzie jednocześnie motoryzacyjnym świętem w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy na „Moto show” z „Bezpiecznym Kierowcą”, które w Galerii Victoria potrwa cały tydzień.

Wałbrzyska kampania “Ekologicznie i bezpiecznie” połączona z konkursem “Bezpieczny Kierowca” nie ma sobie równych, jeśli chodzi o podnoszenie świadomości kierujących oraz innych uczestników ruchu. Dotyczy to rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy. Tegoroczne działania są już szóstymi z cyklu szkoleń, które realizuje Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wspólnie z fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland i Salonami Toyoty Jana Nowakowskiego, Automobilklubem Wałbrzyskim, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Komendą Miejska Policji w Wałbrzychu.

Ostatnie zmagania w sobotę i niedzielę
W tym roku z bezpłatnych szkoleń bezpiecznej jazdy prowadzonych w ramach akcji skorzystało około stu kierowców. Z pośród nich wyłoniono finalistów, którzy w najbliższy weekend pod Galerią Victoria stoczą walkę w czterech kategoriach. Walczyć będą w grupach: „generalnej”, „kobiecej”, „pracownik TMMP” oraz „VIP i media”. Sobotnie i niedzielne zmagania wskażą tego, kto zgarnie prestiżowy tytuł „Bezpiecznego Kierowcy” oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto do 29 maja oraz w dniach 11-29 lipca będzie prowadzony otwarty dla wszystkich kierowców konkurs na EKOsymulatorze Jazdy Toyoty. Pod koniec lipca poznamy „EKOkierowcę 2011”, który oprócz tytułu otrzyma też nagrody.

Motoryzacyjne show w Wałbrzychu
Zakończeniu piątej edycji „Bezpiecznego Kierowcy” w ubiegłym roku towarzyszyła impreza pod nazwą „Moto Weekend”, która odbyła się pod wałbrzyskim Auchan. Swoją historyczną formułę zaprezentował wówczas Jerzy Mazur, Tomasz Chwastek pochwalił się drifterską bronią - Nissanem 200SX, a ofertę handlową przedstawili wałbrzyscy dealerzy.

W tym roku, dzięki współpracy z Galerią Victoria motoryzacyjna wystawa zyskała nową nazwę „Moto Show” oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji. Wszyscy, którzy pojawią się w Galerii w dniach 6-15 maja, będą mogli podziwiać rwące się do galopu Ferrari i Mustanga, kipiące duchem sportu Porsche i Nissana GT-R, ekologiczne hybrydowe Toyotę i Hondę. Profesjonalne auta do sportu- Mitshubishi i Nissana oraz zabytkowe perły szos.

PORADY „BEZPIECZNEGO KIEROWCY”

Mówimy „STOP” alkoholowi za kierownicą!

Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jak bardzo upośledza on reakcję kierowcy, można przekonać się zakładając m.in. alkogogle. To jeden z obowiązkowych punktów szkolenia w ramach „Bezpiecznego Kierowcy”. Pamiętaj, pijany kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie! Stwarza też niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

Niestety bilans majowego weekendu na wałbrzyskich drogach pozostawia wiele do życzenia. 10 kierowców na podwójnym gazie, 268 mandatów i 20 kolizji. Najgorszy wynik miał mężczyzna, który przemierzał miasto z 2,41‰ alkoholu w organizmie. Kolejnych dwóch, jeździło pomimo wcześniejszych decyzji sądu, które wyraźnie im tego zabraniały. Doszło do trzech wypadków, dwa razy z udziałem motocyklistów.
- W pierwszym wypadku, winowajcą był 30-letni kierowca Volkswagena, który wykonując nieprawidłowo manewr zawracania spowodował zderzenie z motocyklem kierowanym przez 29-latka. W drugim przypadku, to 30-letni motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości do samochodu osobowego kierowanego przez 68-letniego mężczyznę i najechał na jego tył - tłumaczy nadkomisarz Jerzy Rzymek, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Tradycyjnie nie zabrakło mandatów. Policjanci z drogówki po bloczki mandatowe sięgali aż 268 razy, najczęściej karząc za nadmierną prędkość.

Bezpiecznie na weekend

Piękna wiosenna pogoda sprzyja wyjazdom na odpoczynek poza miasto. Dobre warunki atmosferyczne sprzyjają brawurowej jeździe kończącej się często niebezpiecznymi wypadkami. Oto kilka rad, jak przygotować się do drogi mając na uwadze aspekt bezpieczeństwa, ekologii i ekonomii.

• Sprawdź stan techniczny auta
• Zadbaj o prawidłowe i trwałe zamontowanie bagażnika i bagażu na dachu samochodu
• Pakuj samochód tak, aby ładunek nie zagrażał pasażerom i nie przeszkadzał w jego prowadzeniu
• Pamiętaj, że obciążony samochód gorzej hamuje i wolniej przyspiesza
• Zadbaj o zapięcie pasów przez wszystkich pasażerów, a dzieci poniżej 12 roku życia umieść w dopasowanych do wagi fotelikach
• Sprawdź czy auto zaopatrzone jest w: apteczkę, latarkę, trójkąt, gaśnicę, podnośnik, klucz do kół, instrukcję obsługi, zapasowe żarówki i bezpieczniki i czy w kole zapasowym jest odpowiednie ciśnienie powietrza
• Zaplanuj podróż wcześniej pomoże to uniknąć stresu i niepotrzebnych kilometrów
• Hamuj silnikiem, nie wrzucaj biegów na luz
• Nie przekraczaj dozwolonej prędkości
• Nie używaj telefonu podczas kierowania
• Prowadź auto tak, aby nie stwarzać zagrożenia i nie stresować pasażerów

Więcej porad i informacji na www.bezpieczny-kierowca.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dragonov 8-05-2011 21:54
był też pokaz hardbassa! ;D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group