Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4665
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mówią NIE planom Ziobry

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 12:32
Aktualizacja: 12:36
Autor: JAZ
Wałbrzych: Mówią NIE planom Ziobry
Fot. JAZ
Kilka dni temu przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu protestowali wałbrzyscy samorządowcy. Dzisiaj swój wyraz sprzeciwu wobec likwidacji Wydziału Pracy przy Sądzie Rejonowym, dali opozycyjni parlamentarzyści, którzy, podobnie jak i lokalne społeczeństwo, są oburzeni planami Prawa i Sprawiedliwości.

- Niepokojąca wiadomość, że Wałbrzychu zostanie zlikwidowany Wydział Pracy, sprawił, że chcemy wyrazić swój sprzeciw. Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic, w razie problemów, a czasem nawet w przypadku niewiedzy, mogli zwrócić się do Sądu Pracy. Nie zgadzamy się na to, żeby Wydział Pracy został przeniesiony do innej miejscowości – mówi Katarzyna Mrzygłocka.

Posłanka zwróciła również uwagę, że Sąd Pracy dla mieszkańców Wałbrzycha, jak również powiatu, jest ważny także i dlatego, że jest na miejscu. Podobnego zdania jest Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
- Nieoficjalna informacja o likwidacji wydziału dotarła do nas tydzień temu. Od tego dnia otrzymujemy setki informacji, sprzeciwów mieszkańców tak Wałbrzycha jak i gmin ościennych. W protest włączył się bardzo mocno prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Włączyli się wójtowie, burmistrzowie okolicznych miejscowości. Bardzo im dziękujemy, ale przede wszystkim bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy w różny sposób dzielą się z nami swoją opinią. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić stronę: PODPISZ PETYCJĘ, wyrażającą sprzeciw wobec likwidacji Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu – tłumaczy senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

- Ugrupowanie Ministra Ziobry nazywa się Solidarna Polska, ale widać ta Solidarna Polska nie sięga Wałbrzycha i wałbrzyszan. Wydział Pracy jest likwidowany decyzją Ministra na rzekomy wniosek Sądu. Służy on jednak zwykłym ludziom, zwykłym pracownikom, którzy nie otrzymali pensji, którzy zostali zwolnieni. Oczekujemy zmiany tej decyzji. Oczekujemy, że mieszkańcy Wałbrzycha, drugiego co do wielkości miasta na Dolnym Śląsku, będą mieli zapewniony dostęp do sądu i ich prawa pracownicze będą bronione – komentuje sytuację Tomasz Siemoniak.

Twoja reakcja na artykuł?

15
38%
Cieszy
11
28%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group