Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5054
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mozaika w "Galerii Na Piętrze"

Niedziela, 23 października 2022, 8:06
Autor: red
Wałbrzych: Mozaika w "Galerii Na Piętrze"
Fot. WOK Wałbrzych
Wyjątkowa wystawa po raz pierwszy pojawiła się w „Galerii Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni. „Szklana Mozaika” to nie tylko jedna z technik pracy ze szkłem, którą stosuje autorka, ale również prace prezentowane na wystawie złożą się na mozaikę różnych technik, jakie autorka wykorzystuje w czasie ich tworzenia prac.

Sylwia Sobieraj-Borowiec urodziła się w 1980 roku w Strzelinie. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych „Dyscypliny plastyczne w architekturze” na wydziale architektury wnętrz i wzornictwa ASP we Wrocławiu – w pracowni szkła i witrażu oraz grafiki. Nauczyciel przedmiotów artystycznych i Visual Arts z w I Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi, z maturą międzynarodową IB w Wałbrzychu.

Posiada kwalifikacje i doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć ceramicznych i plastycznych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadziła warsztaty i współpracowała z Muzeum Porcelany, fundacjami w Krzyżowej, św. Jadwigi w Morawie oraz Via Salutis w Wałbrzychu.

Przez 3 ostatnie lata pełniła funkcję specjalisty ds. ceramiki a następnie kierownika w Centrum Ceramiki Unikatowej w Wałbrzychu. Odpowiadała za organizację wystaw w przestrzeni wystawienniczej oraz prowadzenie i organizowanie warsztatów artystycznych w Starej Kopalni i BWA w Wałbrzychu. Zaangażowana w edukację artystyczną najmłodszych „Bajtel w galerii”, instruktorka zajęć plastycznych w WOKu i animatorka kultury. Od 2020 jest kuratorką Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Pałac Struga, który corocznie odbywa się w okresie letnim i skupia artystów z całego świata.

W ubiegłym roku była pomysłodawczynią i koordynatorką projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury pt. „Poszukiwanie mistrza w sobie” celem, którego było łączenie we wspólnej pracy artystów i młodzieży, efekt tworzenia można zobaczyć w formie muralu połączonego ze szklaną i ceramiczną mozaiką na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group