Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 3057
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Możesz pracować w fabryce Mercedesa

Wtorek, 22 stycznia 2019, 13:58
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
REGION: Możesz pracować w fabryce Mercedesa
Fot. WSSE "Invest Park"
Mercedes–Benz Cars wybuduje w Jaworze, na terenie zarządzanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną, ośrodek produkujący akumulatory do pojazdów elektrycznych. Daimler rozbuduje w ten sposób istniejący kompleks, w którym produkowane będą również silniki.

- Jesteśmy świadkami rewolucji przemysłowej 4.0, w której Polska odgrywa wiodącą rolę. Tym bardziej cieszy fakt, że w Jaworze będą produkowane nie tylko tradycyjne silniki, ale także baterie elektryczne – mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Markusem Schäferem członkiem Zarządu Mercedes-Benz Cars w KPRM.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że inwestycja w fabrykę baterii pokazuje, że z jednej strony przedsiębiorcy chętnie rozszerzają swoją działalność na terenie kraju i są zadowoleni z otoczenia biznesowego, a z drugiej strony umacnia się pozycja Polski, jako lidera w branży elektromobilności. Zakład w Jaworze planuje produkcję ok. 100 tys. sztuk baterii rocznie i rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego do ok. 20 000 m kw. Inwestor zakłada utworzenie ok. 300 dodatkowych miejsc pracy. Szacuje się, że wartość inwestycji wyniesie ok. 200 mln Euro. Początek produkcji przewidziano na połowę 2020 roku.
- Decyzja o rozpoczęciu produkcji baterii elektrycznych pokazuje, że firmy, które rozpoczęły działalność inwestycyjną, wierzą w talenty pracowników, dostawców, kontraktorów i dobrą współpracę również z instytucjami rządowymi – dodał szef rządu. Podkreślił też, że inwestycja w elektromobilność wpisuje się w obszar, który promuje czyste powietrze.

To kolejna inwestycja w elektromobilność w wałbrzyskiej strefie. Na realizację projektów związanych z elektrycznymi napędami zdecydowały się między innymi: Umicore, LS, GTHR, oraz Capchem. Niedawno produkcję przekładni hybrydowych uruchomiła także wałbrzyska fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland.
- Nie da się jednak ukryć, że inwestorzy zainteresowani są prowadzeniem w Polsce tego rodzaju działalności – zarówno w charakterze produkcji gotowych podzespołów jak i elementów związanych z elektrycznymi i hybrydowymi jednostkami napędowymi – podkreśla Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy. – Jeśli tendencja ta będzie się utrzymywać, to mamy szansę stać się przodującym ośrodkiem branży elektromobilnej w Europie – dodaje.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Daimler/ WSSE

Twoja reakcja na artykuł?

10
43%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
9
39%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group