Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4790
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Możesz przyłączyć się do nowoczesnego systemu kanalizacji

Wtorek, 19 lipca 2011, 16:12
Aktualizacja: 16:14
Autor: PAW
Wałbrzych: Możesz przyłączyć się do nowoczesnego systemu kanalizacji
Fot. PAW
Od poniedziałku 25 lipca w Ratuszu (pokój nr 9) będzie można wypełnić i złożyć wniosek w sprawie dotacji, jaką można uzyskać na podłączenie sieci w budynkach do nowoczesnego systemu kanalizacji sanitarnej.

O takiej możliwości radni zostali poinformowani na jednej z sesji Rady Miasta przez Wiesława Sójkę, kierownika Biura Gospodarki Przestrzennej i Środowiska Urzędu Miasta w Wałbrzychu.
- Mamy w tym roku 100 tysięcy złotych na to, by jak największa liczba osób podjęła decyzję o podłączeniu swoich nieruchomości do kanalizacji – mówił na sesji Wiesław Sójka. – Mieszkańcy będą składać wnioski i zrealizujemy tyle wniosków o przyłącze, na ile pozwolą nam środki finansowe.

Roman Szełemej, pełniący obowiązki prezydenta miasta, uważa, że ten projekt może w znaczącym stopniu wpłynąć na poprawę sytuacji pod kątem ochrony środowiska.
- Wiele osób dotychczas nie przyłączało się do systemu kanalizacyjnego, bo ich po prostu nie stać na taki wydatek – powiedział Szełemej. – My jako gmina dajemy teraz tym osobom możliwość skorzystania z pomocy. Jest to projekt kilkuletni.

To zadanie spoczywa na właścicielach nieruchomości. Rada Miejska powzięła uchwałę, dzięki której na pokrycie połowy kosztów będą mogły liczyć osoby fizyczne (do kwoty 2500 zł) i wspólnoty mieszkaniowe (do 10 tys. zł).

Do ogółu wydatków nie będą zaliczane nakłady dotyczące dokumentacji, uzgodnień i pozwoleń. Dofinansowanie będzie udzielane do wyczerpania środków finansowych przyznanych na ten cel w uchwałach budżetowych na rok 2011 i 2012.

O udzieleniu dofinansowania decyduje kolejność złożenia wniosku i umowa zawarta z Gminą Wałbrzych. Podstawą rozliczenia będą udokumentowane koszty (faktury, rachunki) i pisemne potwierdzenie wykonania zadania.

Na zainteresowanych urzędnicy z Ratusza i Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Kanalizacji będą oczekiwać od 25 lipca, w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz we wtorki od godz. 10.00 do 17.30. Informacje będą udzielane również pod numerem 74/ 66 55 152.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group