Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Można już oglądać harleye w Galerii Victoria

Czwartek, 31 marca 2011, 18:44
Aktualizacja: 18:45
Autor: PAW
Wałbrzych: Można już oglądać harleye w Galerii Victoria
Fot. PAW
Od wczoraj w Galerii Victoria można oglądać wystawę jedynej w Polsce kolekcji zabytkowych motocykli Harley–Davidson, której właścicielem jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Wystawa potrwa do 9 kwietnia.

- To świetny pomysł, by w ten sposób nieco ożywić Galerię Victoria – uważa Jan Straszewski, mieszkaniec miasta.

Przy motocyklach marki Harley-Davidson, które rozstawione są w Galerii Victorii na parterze oraz I piętrze, zatrzymuje się spora liczba osób.
- Najbardziej podobają mi się te najstarsze egzemplarze – mówi Wojtek Racławiecki.

W skład kolekcji wchodzą motocykle wyprodukowane w latach 1928-1984, które zostały pieczołowicie odrestaurowane i są nadal sprawne technicznie. W ramach ekspozycji prezentowanych jest siedem zabytkowych modeli motocykli Harley-Davidson oraz jeden marki Indian, które doskonale ukazują rozwój branży motocyklowej na przestrzeni XX wieku.

- Wystawa motocykli Harley-Davidson została zorganizowana przede wszystkim z myślą o panach. Najstarszym i najciekawszym modelem, który zostanie zaprezentowany, jest motocykl Harley-Davidson Model B z 1928 r., a najmłodszym model HD XR1000 z 1984 r. – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor ds. operacyjnych i marketingu Galerii Victoria. - Serdecznie zachęcam wszystkich panów odwiedzających Galerię Victoria do obejrzenia przygotowanej we współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku wystawy legendarnych motocykli Harley-Davidson.

Historia marki Harley-Davidson rozpoczęła się w 1903 roku w Milwaukee, w stanie Wisconsin, kiedy to William S. Harley i Arthur Davidson skonstruowali pierwszy motocykl przeznaczony do sprzedaży. Dziś Harley-Davidson to kultowa marka legendarnych motocykli, która dla wielu stanowi symbol wolności i prawdziwej przygody. Od początku swego istnienia marka ta przyciągała miłośników niepokornego stylu życia, stanowiąc odskocznię od codzienności oraz sposób na samorealizację. Harley-Davidson na całym świecie postrzegany jest nie tylko jako styl życia, ale wręcz stan umysłu, który pozwala na patrzenie na świat poprzez pryzmat niezależności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group