Przekazywano również informacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia i pomocy psychologicznej, prawnej i socjalnej przez osoby znajdujące się w kryzysie i doznające przemocy domowej, a także prowadzonych przez Centrum programach korekcyjno – edukacyjnych dla sprawców przemocy w rodzinie i rodziców uwikłanych w przemoc wobec swoich dzieci. Spotkania odbywały się w 7 gminach powiatu w instytucjach ogólnodostępnych dla mieszkańców m.in.: w Mieroszowie w budynku Urzędu Miejskiego przy Placu Niepodległości 1 (dn. 05.03.2019r.), w Walimiu w Centrum Kultury i Turystyki przy ul. Kościuszki 2 (dn. 07.03.2019r.), w Jedlinie Zdroju w Centrum Kultury przy
ul. Piastowskiej 13 (dn. 12.03.2019r.), w Starych Bogaczowicach w Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym przy ul. Głównej 148 (dn. 19.03.2019r.), w Boguszowie – Gorcach w siedzibie Urzędu Miejskiego przy Placu Odrodzenia 1 (dn. 21.03.2019r.),w Głuszycy w Centrum Kultury MBP przy ul. Grunwaldzkiej 26 (dn. 26.03.2019r.) oraz w Czarnym Borze w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kamiennogórskiej 22 (dn. 02.04.2019r.). W spotkaniach brali udział zarówno kierownicy ośrodków pomocy społecznej wraz z pracownikami oraz mieszkańcy gmin.
Pracownicy PCPR informowali osoby uczestniczące w spotkaniach o możliwości uzyskania wsparcia z PFRON w takich obszarach jak: likwidacja barier architektonicznych, likwidacja barier technicznych oraz likwidacja barier w komunikowaniu się, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych, do zakupu przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego, a także dofinansowanie do sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych. Uczestnikom przedstawiono warunki i kryteria dochodowe, jakie muszą być spełnione, by móc ubiegać się o konkretne formy pomocy.
Pracownicy Centrum zwrócili uwagę zgromadzonych na możliwość wzięcia przez osoby niepełnosprawne, przede wszystkim w stopniu umiarkowanym i znacznym, udziału w pilotażowym programie „Aktywny Samorząd”, w ramach którego niepełnosprawni mogą się ubiegać o pomoc finansową przyznawaną w związku z realizacjom dwóch modułów (modułu I dotyczącego wsparcia finansowego do: likwidacji barier transportowych, likwidacji barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym, likwidacji barier w poruszaniu się, pomocy w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej oraz modułu II, który dotyczy pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym przez osoby niepełnosprawne).
Ponadto w trakcie spotkań poruszona została kwestia dotycząca możliwości uzyskania wsparcia przez osoby, które znajdują się w kryzysie oraz doznające przemocy domowej. Wskazano, że osoby wymagające pomocy mogą zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie uzyskają one nieodpłatną pomoc psychologiczną, prawną i socjalną. Zwrócono też uwagę na prowadzone przez Centrum programy korekcyjno – edukacyjne skierowane do sprawców przemocy oraz do rodziców uwikłanych w przemoc wobec swoich dzieci, w ramach których osoby uczestniczące w zajęciach zdobywały wiedzę nt. przemocy i uczestniczyły w treningu umiejętności społecznych, asertywności oraz uczyli się konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego.
Przeprowadzone spotkania informacyjne zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu miały na celu zapoznanie mieszkańców gmin całego Powiatu Wałbrzyskiego z katalogiem form wsparcia i pomocy dla osób niepełnosprawnych, jak również osób znajdujących się w kryzysie oraz doznających przemocy oraz uświadomienie w/wym. osobom, że nie są one wraz ze swoimi rodzinami pozostawione same.