Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Można wspomóc Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Piątek, 21 stycznia 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Sven
Wielu miłośników kolejnictwa i techniki w ogóle zna Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, mieszczące się w Jaworzynie Śląskiej. Placówka, jak wiele innych muzeów i skansenów w Polsce, potrzebuje wsparcia, by rozwijać swoją pożyteczną działalność.

Oto krótki apel, jaki otrzymaliśmy od kierownictwa muzeum w Jaworzynie:

„Nasze Muzeum ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Teraz każdy może nas wesprzeć finansowo przekazując 1% podatku. Chcemy przypomnieć, że darczyńcy nie zwiększają swoich wydatków, a jedynie zmniejszają podatek należny Urzędowi Skarbowemu. Każda kwota, nawet ta najmniejsza, przeznaczana jest na działalność statutową tj. ratowanie zabytków przemysłu i kolejnictwa.

Dlaczego Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku? Celem Muzeum jest trwała ochrona dóbr kultury i tradycji z zakresu przemysłu na Dolnym Śląsku w szczególności produkcji kolejowej, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz umożliwianie kontaktu ze zbiorami. Muzeum realizuje na rzecz ogółu społeczeństwa zadania publiczne, którymi są między innymi gromadzenie dóbr kultury, katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych muzealiów oraz przechowywanie gromadzonych dóbr kultury. Muzeum prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną dzieci i młodzieży.

Jak przekazać 1% podatku dla Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku? W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Nowe przepisy znacznie upraszczają i ułatwiają podatnikom przekazanie 1% swojego podatku. Obecnie to Urząd Skarbowy zajmie się przekazaniem podatku. Podatnik musi jedynie wskazać organizację, której chce przekazać część swojego podatku. Wystarczy tylko znać nazwę organizacji numer KRS oraz wnioskowaną kwotę w druku PIT Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, ul. Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska
nr KRS 0000225114”.

Budżet państwa pochłonie wszystkie podatki, jakie mu wpłacimy jak przysłowiowa studnia bez dna. Możemy jednak uratować część podatku, przekazując go na wybrany przez siebie cel. Może to będzie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku?

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group