Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3209
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Można zwiedzać

Sobota, 1 maja 2021, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Można zwiedzać
Fot. organizatorzy
Od 4 maja Stara Kopalnia ponownie zaprasza do świata historii i sztuki! Decyzją Rządu od najbliższego wtorku otwierają się muzea i galerie sztuki.

Z radością informujemy, że już 4 maja Stara Kopalnia ponownie zaprasza na zwiedzanie.

Od poniedziałku Stara Kopalnia przyjmuje turystów w swoich przestrzeniach. Trasa zwiedzania jest czynna codziennie w godzinach 10:00 - 18:00 (ostatnie wejście o 16:00). Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym, z przewodnikiem. Podczas pobytu na terenie obiektu obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie odpowiedniego dystansu w stosunku do drugiej osoby. W strategicznych punktach trasy umieszczone są również dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Bilety można zakupić online przez stronę www.starakopalnia.pl lub bezpośrednio w kasie Kawiarni Sztygarówka.

Okres ostatnich tygodni instytucja wykorzystała na dalsze urozmaicanie trasy zwiedzania. Chodnik podziemny wzbogacono o nowe eksponaty i stanowiska m.in. ekspozycję kolejki szynowej podwieszanej do przetaczania ręcznego i pole rozdzielcze wraz z szafą zasilająco-pomiarową. Wystawa prezentuje też pompy wirowe powietrzne i elektryczne, wykorzystywane zarówno w przodkach, jak i w rząpiu oraz wciągarki ręczne linowe i łańcuchowe. A to jeszcze nie wszystkie nowości na trasie zwiedzania!

Nowa ekspozycja w podziemiach została przygotowana przez pracowników merytorycznych, a prace zostały przeprowadzone pod okiem byłych górników kopalń wałbrzyskich.

Stara Kopalnia to przede wszystkim muzeum górnictwa, jednak na jej terenie znajdują się także Galeria Sztuki Współczesnej, w której obecnie prezentowane są dwie wystawy. Od 4 maja jest szansa zobaczyć na żywo prace ceramiczne Łukasza Karkoszki na wystawie „Poszukiwania” oraz wystawę zdjęć Anity Andrzejewskiej OUTSIDE IN, która była zorganizowana w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii.

Otwarcie muzeów i galerii sztuki to bardzo dobra wiadomość, również dlatego, że będziemy mogli z publicznością świętować Noc Muzeów, odbywającą się 15 maja. Już dzisiaj zapraszam do Starej Kopalni na to wydarzenie, przygotowaliśmy bogaty program. - podsumował Jan Jędrasik.

Stara Kopalnia zachęca do udziału w zajęciach edukacyjnych w formie online. Bogaty program zawiera propozycje dla dzieci w różnym wieku i pozwala w przystępny sposób przyswoić wiedzę o górnictwie. Szczegóły oferty znajdują się na stronie instytucji. Na zakończenie każdej lekcji uczestnicy mają do wykonania zadania z karty zadań lub pracę plastyczną - dzięki temu mogą utrwalić zdobytą podczas zajęć wiedzę.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group