Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Muzeum w Wałbrzychu organizatorem "Dnia Flagi"

Sobota, 3 maja 2014, 17:25
Aktualizacja: Wtorek, 6 maja 2014, 8:45
Autor: red.
Wałbrzych: Muzeum w Wałbrzychu organizatorem
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora odbyły się uroczyste obchody „Dnia Flagi”. Podczas imprezy oprócz oficjalnych informacji na temat tego święta nie zabrakło również licznych występów artystycznych, oraz ciekawych konkursów.

Impreza rozpoczęła się od odtańczenia mazura przez solową parę z grupy reprezentacyjnej Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” - Joannę Miłosz i Eryka Chudzińskiego. Następnie zgromadzonych gości przywitali Jacek Drejer i Wiesława Kamińska z wałbrzyskiego Muzeum. Do zgromadzonej publiczności przemawiali też Zygmunt Nowaczyk - wiceprezydent Wałbrzycha oraz Posłanki na Sejm RP - Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz Katarzyna Izabela Mrzygłocka, opowiadając o „Dniu Flagi”, o wadze i znaczeniu tego święta.

Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego „Moja Ojczyzna”, który był zorganizowany pod patronatem Posłanki na Sejm RP Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej. Laureatom zostały wręczone nagrody. Zaprezentowano również zwycięskie wiersze. Podczas uroczystości ogłoszono konkurs na ubiór w barwach narodowych, przeznaczony dla uczestników w dwóch kategoriach: uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół gimnazjalnych.

Przemówienia i konkursy przeplatane były występami różnych grup tanecznych, oraz par solowych z grupy reprezentacyjnej Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Publiczności zaprezentował się też teatr tańca „Dawka Energii” ze „Stowarzyszenia Radość Życia”. Podczas imprezy odbył się również konkurs pieśni patriotycznych w dwóch kategoriach: indywidualnej i maksymalnie pięcioosobowych zespołów. Prowadzący uroczystość złożyli na ręce dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu nagrodę, w postaci portretu Mikołaja Kopernika autorstwa Lucyny Wierzbickiej, za czynny udział uczniów w zajęciach edukacyjnych podczas trwania wystawy czasowej „Z Torunia do gwiazd, opowieść o Mikołaju Koperniku”.

Organizatorem obchodów „Dnia Flagi” było Muzeum w Wałbrzychu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Civitas Christiana w Wałbrzychu, Zespołem Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, oraz Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group