Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Muzyczny rejs z Krzysztofem Krawczykiem

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 7:30
Aktualizacja: 10:08
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Sobotni wieczór w Szczawnie–Zdroju swoim specjalnym noworocznym koncertem uświetnił Krzysztof Krawczyk, który obchodzi właśnie 50–lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zorganizowana została ogólnopolska trasa koncertowa, a na jej kolejny przystanek wybrano Teatr Zdrojowy.

Pochodzący z Katowic piosenkarz i kompozytor wywodzi się z bardzo muzykalnej rodziny - jego rodzice byli aktorami i śpiewakami operowymi, zaś on sam został obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, jak i talentem do komponowania i grania na gitarze. Zadebiutował w 1963 roku jako jeden z członków bigbitowego zespołu Trubadurzy (w którym występował przez 13 lat), a następnie rozpoczął karierę solową.

W ciągu tych kilkudziesięciu lat na jego koncie znalazło się mnóstwo przebojów, które śpiewała niemal cała Polska. Piosenkarz jest również laureatem wielu prestiżowych nagród. Artysta zyskał sławę nie tylko w kraju, ale i za granicą – z powodzeniem występował w takich państwach jak NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Austrii, Irlandii, Australii, na Jamajce, czy Kubie, a przez wiele lat mieszkał też i śpiewał w Stanach Zjednoczonych.

Licznie zgromadzona tego wieczoru publiczność nie mogła narzekać na brak przebojów. Krzysztof Krawczyk wraz z zespołem wykonali m.in. tak znane utwory jak „Parostatek”, „Chciałem być”, polskie tłumaczenie „Merry Christmas Everyone”, „Pół wieku człowieku”, czy chóralnie odśpiewane wraz z widownią „Wróć do mnie”. Piosenki doczekały się nowych aranżacji, a czasami były urozmaicane np. hip-hopowymi bitami. Oprócz tego występ artysty charakteryzował się bardzo dobrym kontaktem piosenkarza zarówno z widownią, jak i z członkami własnego zespołu.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Jol 26-01-2015 10:17
Ala chała!
~żul 26-01-2015 10:24
Budka Suflera już się pożegnała, a dziadzia Krzysiu kiedy?
~ewcik 26-01-2015 13:31
słaba reklama była o koncercie !czytałam wcześniej ale później szukałam na stronie i żadnej informacji nie było ,myślałam ,że koncert odwołany a tu okazuje się ,że jednak był .Ale marudzicie !żeby te wyjce współczesne tak potrafiły śpiewać to dobrze by było !Uwielbiam piosenki Krawczyka jak większość ludzi ;) a komu nie podoba się to proszę się wyłaczyć ;) Zespoły dinozaurów są i bedą słuchane a obecnych wyjców za miesiąc -dwa zostaną zapomniane i tu jest plus by nadal śpiewali ci których chce się słuchać - żulu jeden ;)
~Wałbrzyszanin 26-01-2015 18:12
ewcik, nie podniecaj sie tak.To jest prawda że chała.
~Maciej Łazanek 26-01-2015 19:08
Playback jak zwykle
~żul 28-01-2015 12:18
Ewcik,kup se adapter...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group