Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3335
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Giełdzie możesz znaleźć pracę

Środa, 15 maja 2013, 16:14
Autor: PAW
Wałbrzych: Na Giełdzie możesz znaleźć pracę
Fot. PAW
Już tylko niespełna tydzień pozostał do II Giełdy Pracy i Edukacji, która odbędzie się w Wałbrzychu.

II Giełda Pracy i Edukacji odbędzie się 21 maja (wtorek)w godzinach 10.00-16.00 w hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wysockiego.
- Mamy ponad 20 pracodawców z różnych branż, ale również instytucje wspomagające rynek pracy jak choćby ZUS czy NFZ, a także szkoły i uczelnie – mówi Marzena Radochońska, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

Krzysztof Fila z wałbrzyskiego Urzędu Miasta, uważa, że każdy, kto szuka pracy lub chce zmienić dotychczasową, podczas Giełdy będzie miał ku temu okazję i możliwość zapoznania się z wieloma ofertami.
- Na mieszkańców Wałbrzycha i okolic czeka ponad 100 ofert pracy. Oczywiście będą też oferty pracy sezonowej – zwłaszcza dla młodzieży – mówi Fila. - Obserwujemy tendencje, że bezrobocie zaczyna powoli spadać i tak powinno być w kolejnych miesiącach.

Jolanta Glapiak z PUP w Wałbrzychu podkreśla, że osoby starające się o pracę i szukające zatrudnienia, powinny mieć przy sobie CV, kwestionariusz osobowy oraz świadectwa pracy, bowiem to ułatwi znalezienie im zatrudnienia. Natomiast Krzysztof Fila zachęca do udziału w Giełdzie młodzież, bowiem pojawią się tu również stoiska szkół ponadgimnazjalnych oraz wałbrzyskich uczelni wyższych.
- To ważne, żeby młodzi ludzie zastanowili się poważnie nad wyborem szkoły. Tutaj będą mieli możliwość dowiedzieć się, w jakiej branży ewentualnie znajdą pracę za parę lat – mówi Fila.

Warto powiedzieć w tym miejscu, że w Wałbrzychu na stan 30 kwietnia zarejestrowanych było 8297 bezrobotnych. To o 304 osoby mniej niż na koniec marca 2013 roku. W powiecie wałbrzyskim na koniec kwietnia mieliśmy zarejestrowanych 4614 osób, a w marcu było ich o 126 więcej.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group