Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2632
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Piasta wyremontują nawierzchnię

Sobota, 7 stycznia 2017, 15:59
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Na Piasta wyremontują nawierzchnię
Fot. Robert Bajek
Trwa remont ulicy Piasta w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

- Od 2000 roku zabiegałem o remont tej drogi, bo znajdowała się w bardzo złym stanie technicznym – mówi radny Ryszard Nowak. - Ulica Piasta, jak i sąsiednie ulice, jest strategiczna dla tej dzielnicy, bo prowadzi do szkół, sklepów.

Jak mówią mieszkańcy, droga ta została zniszczona w dużej mierze przez często przejeżdżające tędy samochody ciężarowe do funkcjonujących tu zakładów czy do nieczynnej już jednostki PSP. Mieszkańcy zbierali swego czasu podpisy pod petycją, by drogę Gmina Wałbrzych wyremontowała. Ta petycja wreszcie trafiła do radnego Nowaka, a ten przekazał ją prezydentowi Romanowi Szełemejowi.
- Remont jest robiony, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, ale w ramach napraw bieżących. Wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną chodniki po obu stronach drogi, będzie bezpieczniej – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z UM w Wałbrzychu.

Termin zakończenia robót jest uzależniony od pogody, ale inwestor deklaruje, że chce go zakończyć jak najszybciej, by mieszkańcy mogli bez przeszkód poruszać się ulicą Piasta. Koszt remontu to około 700 tys. zł, a środki pochodzą z budżetu Gminy Wałbrzych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group