Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Podgórzu grają Fair Play

Wtorek, 28 listopada 2017, 11:45
Autor: red
Wałbrzych: Na Podgórzu grają Fair Play
Fot. użyczone
Ruszyła druga edycja projektu „Podgórze gra Fair Play", dzięki któremu uzdolnione sportowo dzieci z wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze bezpłatnie uczą się profesjonalnej gry w siatkówkę.

- Bardzo nam się podoba! Treningi siatkówki są super! - zachwalają mali sportowcy.

To uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu, którzy marzą o tym, by zostać kiedyś wielkimi sportowcami.

- To, że dzieciom, które mają sportową pasję, daje się szansę na profesjonalny rozwój w tak młodym wieku może sprawić, że będą w przyszłości stanowić czołówkę polskiej siatkówki. Mamy przecież w Wałbrzychu nie tylko silne tradycje związane z tą dyscypliną, ale także pierwszoligową drużynę, którą ci mali sportowcy będą mogli kiedyś zasilić. Lub pójść jeszcze wyżej - mówi Piotr Wierzbicki, znany wałbrzyski siatkarz i trener „Podgórze gra Fair Play".

Drużyna to wspólne przedsięwzięcie Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, miasta Wałbrzych i SP nr 5. Kopalnia była pomysłodawcą drużyny, finansuje też małym zawodnikom profesjonalne stroje i obuwie oraz opiekę zawodowego trenera. Natomiast miasto udostępnia nieodpłatnie wyremontowaną, nowoczesną salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 5.

Ta współpraca na rzecz dzieci ma jeszcze jeden, ważny wymiar: miasto już od kilku lat prowadzi w kilku wałbrzyskich szkołach tzw. Szkolne Ośrodki Siatkarskie, w których uzdolnione sportowo dzieci mają zapewnione bezpłatne treningi. Ale to program dla dzieci od IV klas. - Nasza szkoła także przystąpiła do programu Akademii Szkolnych Ośrodków Siatkarskich. Zastanawialiśmy się jednak, co z dziećmi młodszymi? Chcieliśmy, by też trenowały. I w wyniku porozumienia miasta i KSS Bartnica, kopalnia postanowiła zorganizować w naszej szkole drużynę dla dzieci już od klas III. Bardzo się z tego cieszymy - mówi Jadwiga Spera, dyrektor SP 5.
Dzięki temu mali sportowcy z Podgórza mają zapewnione bezpłatne, profesjonalne treningi o cały rok dłużej.
- Nasza spółka postanowiła wesprzeć dzieci z Podgórza, ponieważ są wśród nich naprawdę zdolni sportowcy. Jednak dzielnica nie należy do bogatych i rodzice, choć chcą dla pociech jak najlepiej, często nie mają możliwości finansowych, by realizować marzenia swoich dzieci - mówi Marcin Andrzejewski z KSS Bartnica.

Mali sportowcy, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznej, pierwszej edycji „Podgórze gra Fair Play" świetnie sobie radzili i odnosili sportowe sukcesy. Tegorocznym zawodnikom życzymy jeszcze większych osiągnięć!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group