Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5363
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na rozpoczęcie lata

Piątek, 24 czerwca 2022, 10:33
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Wałbrzych: Na rozpoczęcie lata
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci wzięli udział w pikniku zorganizowanym z okazji rozpoczynającego się lata. Impreza odbyła się na terenie Zespołu Placówek Wsparcia Rodzinnego w Wałbrzychu. Wśród bogatej oferty atrakcji zapewnionej przez organizatorów nie zabrakło policyjnego akcentu. Mundurowi po raz kolejny mogli zademonstrować sprzęt służbowy oraz porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas okresu letniego, promując przy tym zawód policjanta.

We wtorek na terenie Zespołu Placówek Wsparcia Rodzinnego przy ul. Niepodległości 64 w Wałbrzychu na uczestników pikniku z okazji rozpoczęcia lata czekała moc atrakcji. Podczas wydarzenia nie zabrakło również stoiska policyjnego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem, przymierzając części wyposażenia oraz akcesoria wykorzystywane w służbie oraz usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć jego wnętrze, porozmawiać przez stację i usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o zbliżających się wakacjach, uczulając najmłodszych i ich opiekunów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Policjanci szczególnie akcentowali właściwe zachowanie się nad wodą,bezpieczne korzystanie z kąpielisk i plaż znajdujących się nad akwenami wodnymi. Mundurowi informowali i ostrzegali o metodach działania oszustów uwrażliwiając osoby dorosłe na czyhające zagrożenia.

Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Policjanci zapoznawali zainteresowanych z ofertą podjęcia służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
2
40%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group