Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3745
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nabierają rozpędu

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 12:27
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
REGION: Nabierają rozpędu
Fot. GDDKiA
Prace na budowie drogi ekspresowej S3 pomiędzy Kamienną Górą a Lubawką nabierają rozpędu.

Wykonawca na drogach dojazdowych do placu budowy planuje wprowadzać tymczasowe zmiany organizacji ruchu (TOR), które mogą powodować utrudnienia w ruchu. Oznacza to, że na drodze krajowej nr 5 będą pojawiać się nowe znaki drogowe, których do tej pory nie było. Wszystkie prace na realizowanym przy granicy z Czechami odcinku S3 postępują zgodnie z założonym harmonogramem. A niebawem rozpoczną się roboty związane z nasuwaniem obiektów inżynieryjnych.

Intensywne zaopatrzenie budowy w niezbędne materiały było powodem wprowadzonej w tym tygodniu tymczasowej zmiany organizacji ruchu (TOR), ok. 2 km za Przedwojowem, która będzie obowiązywać do końca czerwca br. Celem zmian jest uspokojenie ruchu pojazdów w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą serwisową. Na jezdni wydzielono lewoskręt dla pojazdów wjeżdżających na plac budowy oraz pas włączenia dla pojazdów wyjeżdżających z budowy. Wprowadzone zostało odpowiednie oznakowanie poziome oraz pionowe zabezpieczające ruch.

Prace na całym ponad 15 kilometrowym odcinku trasy, pomiędzy Kamienną Górą i granicą państwa w Lubawce, realizowane są w pełnym zakresie robót. Na budowie pracuje ponad 170 jednostek sprzętowych, m.in. koparki, spycharki, wozidła, dźwigi, wiertnice czy betonowozy oraz niemalże 600 pracowników. Trwają bardzo intensywne prace bezpośrednio poprzedzające rozpoczęcie budowę ustrojów nośny obiektów inżynieryjnych metodą nasuwania podłużnego. Na obszarach przyszłych węzłów Kamienna Góra Północ i Południe oraz Lubawka wykonano już prawie 25 tysięcy m3 wykopów i niemalże taką samą ilość nasypów. Rozpoczęły się również roboty drogowe na przyszłym Punkcie Kontroli Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group