Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3764
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nabierają tempa

Środa, 18 września 2019, 12:49
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2019, 8:38
Autor: red
powiat wałbrzyski: Nabierają tempa
Fot. użyczone
Akcja obdarowywania bibliotek gminnych w powiecie wałbrzyskim nabiera błyskawicznego tempa.

Do grona darczyńców bibliotek gminnych w powiecie wałbrzyskim dołącza nowy darczyńca po wydawnictwie Znak Horyzont i jego autorach Magdy Łucyan oraz Kamila Janickiego, jest to znana dziennikarka i reporterka związana ze stacją TVN 24 Brygida Grysiak.

Każda z ośmiu bibliotek gminnych działających na terenie powiatu wałbrzyskiego otrzymała kolejne dary książkowe. Tym razem jest to niezwykła książka opowiadająca historię bardzo poważnie chorego 5-letniego chłopca o imieniu Jurek. Jej tytuł to "Kochają mnie do szaleństwa".
- Jestem Jurek, mam pięć lat i naprawdę dużą głowę – to taki trochę mój znak rozpoznawczy. Głowa jest duża nie tylko dlatego, że jestem bardzo mądrym chłopcem – tak mówią Mama z Tatą – ale też dlatego, że jak byłem naprawdę malutki, to zamieszkał w niej wielki guz.
Cztery lata temu lekarze dawali mi tylko kilka tygodni życia. Wszyscy już myśleli, że umrę. Nawet Mama i Tata. Musiało im być wtedy bardzo smutno, ale wszyscy bardzo prosili Pana Boga, żeby mnie tak szybko nie zabierał do siebie. Dobrze, że tak prosili, choć myślę, że u Pana Boga też jest fajnie - opisuje swoje życie chłopiec.

Niezwykła siła całej rodziny, miłość bliskich i wiara w to, że Jurek mimo zdiagnozowanego glejaka złośliwego, może wyzdrowieć, to lekcja nadziei dla wszystkich. Także dla tych, którzy ją stracili. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach możemy odkryć, ile mamy w sobie siły i zrozumieć, że każdy dzień daje szansę na wielką wygraną. Wystarczy tylko docenić to, co już się ma. I kochać do szaleństwa. Książki opatrzone są osobistą dedykacją autorki dla wszystkich czytelników bibliotek powiatu wałbrzyskiego.

Inicjatorem wsparcia dla edukacji i czytelnictwa na obszarach gmin wiejskich i miejskich powiatu wałbrzyskiego nowościami wydawniczymi, na których zakup często najzwyczajniej bibliotek nie stać, jest Łukasz Kazek, dziennikarz, popularyzator historii, działacz społeczny, radny powiatu wałbrzyskiego.
- Jestem miłośnikiem historii regionu, dlatego podjąłem decyzję, że do biblioteki będę przekazywał wydawnictwa historyczne. Cieszę się, że inicjatywa spodobała się moim znajomym, którzy dołączyli do grona darczyńców pozostałych bibliotek gminnych w powiecie wałbrzyskim - mówi Łukasz Kazek.

Oto osoby, które zostały mecenasami bibliotek publicznych w powiecie wałbrzyskim: Łukasz Kazek - regionalista, popularyzator historii, samorządowiec - Biblioteka w Walimiu, Sebastian Borecki z Gliwic - architekt, administrator strony internetowej Zabytki Dolnego Śląska - Biblioteka w Głuszycy, Mateusz Kudła z Krakowa - reżyser, dziennikarz TVN 24 - Biblioteka w Szczawnie-Zdroju, Joanna Banachowicz z Łodzi - piosenkarka, specjalista PR - Biblioteka w Mieroszowie, Krzysztof Ornatowski z Poznania - informatyk, miłośnik Gór Sowich - Biblioteka w Jedlinie-Zdroju, Mieszko Maślanka z Krakowa - przedsiębiorca - Biblioteka w Boguszowie-Gorcach, Magdalena Raczkowska-Kazek z Warszawy - dziennikarka, reportażystka TVN 24 - Biblioteka w Czarnym Borze, Paulina Salamaga z Wrocławia - manager Zespołu Pałacowo Hotelowego Jedlinka - Biblioteka w Starych Bogaczowicach.

W czerwcu do grona darczyńców dołączyła Renata Kijowska, reporterka Faktów TVN, która przesłała napisane przez siebie książki: „Hela Foka. Historia na fali" oraz „Kuba Niedźwiedź. Historia z gawry". Do bibliotek trafiły też książki wydawnictwa Znak Horyzont oraz autorów książek „Potop 39 - szlak bojowy wrześniowych obrońców" autorstwa Kacpra Śledzińskiego, „Powstańcy - ostatni świadkowie walczącej Warszawy" autorstwa Magdy Łucyan oraz „Niepokorne damy - kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę", której autorem jest Kamil Janicki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group