Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2245
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Nagroda dla Stanisława Michalika

Niedziela, 18 grudnia 2011, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: opr. PAW
REGION, Głuszyca: Nagroda dla Stanisława Michalika
Fot. UM w Głuszycy
W Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbyło się wręczenie nagrody Stanisławowi Michalikowi za zajęcie I miejsca w konkursie na najciekawszy blog promujący książki o regionie wałbrzyskim pt: „Region z książką, internetem i tajemnicą w tle”.

Jednym z czytelników, który z chęcią podjął się blogowania, był Stanisław Michalik. Na swoim blogu „Tu jest mój dom”, Stanisław Michalik zrecenzował ponad 30 tytułów książek. Ponadto interesująco zaprezentował potencjał turystyczny i rekreacyjno-wypoczynkowy gminy Głuszyca oraz innych miejscowości powiatu wałbrzyskiego.

W czasie trwania konkursu, blog Stanisława Michalika odwiedziło ponad 1500 osób. Jury złożone z dyrektorów bibliotek bardzo wysoko oceniło wartość merytoryczną, językową i graficzną blogu. Równie wysoko oceniono zaangażowanie oraz imponującą kreatywność autora blogu. Podczas spotkania, autor usłyszał wiele słów uznania dla swojej systematycznej pracy na rzecz promocji regionu oraz literatury regionalnej. Przyjął gratulacje od burmistrz Alicji Ogorzelec, przedstawicieli PiMBP, kierownika biblioteki w Jedlinie Zdroju, specjalną nagrodę od prezesa Spółki Podziemne Miasto Osówka oraz z rąk dyrektor Centrum Kultury - Magdaleny Jarosz otrzymał nagrodę ufundowaną przez Zachodniopomorską SKOK.

W części artystycznej wystąpiła Teresa Pietras akompaniując sobie na gitarze. Następnie goście mogli skosztować poczęstunku przygotowanego przez restaurację „Stara Piekarnia”, a także obejrzeć wystawę „Uroki naszej okolicy” przygotowaną specjalnie na tę okoliczność przez członków Głuszyckiego Koła Fotograficznego: Violę Torbacką, Roberta Janusza i Adama Danela. Do końca grudnia bieżącego roku wystawę można oglądać w czytelni CK-MBP. Zachęcamy również do czytania blogu Stanisława Michalika: www.tujestmojdom.blogspot.com.

Konkurs jest już zakończony, ale blog ciągle funkcjonuje, ma wielu odbiorców i zaskakuje ciekawostkami na temat regionu.

Głównym celem konkursu ogłoszonego przez kilka bibliotek z terenu powiatu wałbrzyskiego była popularyzacja książek o tematyce regionalnej. Nie mniej ważnymi celami było budowanie więzi emocjonalnych związanych z miejscem zamieszkania, rozbudzenie ciekawości do poznania historii regionu, promocja i prezentacja gminy. Konkurs trwał od maja do września. Nasze bibliotekarki na czele z Kierownik Renatą Sokołowską do udziału w konkursie zachęcały też młodzież i starszych mieszkańców gminy.

Źródło: www.gluszyca.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group